Ruszył tzw. Marsz Równości w Płocku, czyli zlot fanatyków fałszywej ideologii LGBT, tęczowej zarazy [VIDEO NA ŻYWO]

Tzw. Marsz Równości w Płocku. foto: tter
Tzw. Marsz Równości w Płocku. foto: tter

Pod hasłem „Płock napędza równość!” w sobotę po południu rozpoczął się Marsz Równości, organizowany po raz pierwszy w tym mieście przez środowiska LGBT. W pobliżu miejsca zbiórki jego uczestników wiec zorganizowali kibice i Młodzież Wszechpolska.

Na sobotni Marsz Równości przyjechali m.in. europosłowie Robert Biedroń, Rasmus Andresen z Niemiec i Julie Ward z Wlk. Brytanii, a także przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Przed rozpoczęciem marszu odbyło się spotkanie europosłów z przedstawicielami polskich organizacji LGBT. Tematem – jak informowali organizatorzy – było m.in. „wsparcie, jakiego Parlament Europejski mógłby udzielić w przeciwdziałaniu nienawiści i przemocy wobec osób LGBT w Polsce”.

„Jesteśmy dzisiaj w Płocku, bo lewica zawsze jest solidarna z tymi, którzy są wykluczani, dyskryminowani, którzy są marginalizowani” – powiedział przed wyruszeniem marszu do jego uczestników lider Wiosny Robert Biedroń. Jak podkreślił, „lewica zawsze będzie stała w obronie tych, którzy są poniżani, w kierunku których lecą kamienie, którzy dzisiaj muszą dostać mocne wsparcie” – dodał.

Uczestnicy manifestacji mają transparenty z napisami: „Mąż mojego syna to moja rodzina”, „Bądź z nami, czyń równość – rodzice osób LBGTQIA”, „Kochane dzieci, idziemy po nasze prawa obywatelskie”. Nie brakuje tęczowych flag i banerów z logotypami partii Wiosna, Razem i SLD.

Z kolei przeciwnicy Marszu Równości, których kordonem oddzielają od manifestacji policjanci, przynieśli transparenty z hasłami: „Rodzina tak, deprawacja nie”, „Dość sponsorowanej z zagranicy propagandy LGBT”, „Homoseksualiści chcą seksedukować Twoje dzieci. Powstrzymaj ich”.

Marsz wyruszył w sobotę przed godz. 15. z placu na ul. Nowy Rynek w centrum Płocka by przejść ulicami miasta na tamtejszą starówkę – zakończenie manifestacji przewidywane jest ok. godz. 15.30. Później przed płockim Urzędem Miasta ma się odbyć konferencja prasowa m.in. z udziałem europosła Andresena.

W miejscu zbiórki płockiego Marszu Równości oraz na jego trasie zgłoszono wcześniej kilka zgromadzeń, np. w obronie tradycyjnych wartości. Według zgłoszeń, w zgromadzeniach tych uczestniczyć ma 20 do 40 osób.

Organizatorzy płockiego Marszu Równości ogłosili swą inicjatywę w lipcu na jednym z portali społecznościowych – w zgłoszeniu planowali udział do 500 osób. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent miasta Andrzej Nowakowski (PO). Jeszcze w piątek zapowiedział, że z uwagi na wcześniej podjęte plany, nie weźmie udziału w przemarszu.

Kilka dni temu 46 płockich naukowców i prawników, lekarzy, artystów, duchownych oraz opozycjonistów z okresu PRL, wystosowało List Otwarty do prezydenta Płocka, w którym napisali, że „z niedowierzaniem i smutkiem” przyjęli informację, iż zdecydował się on objąć honorowym patronatem Marsz Równości i zaapelowali jednocześnie o wycofanie tego patronatu.

Autorzy wspomnieli m.in. o incydentach podczas tego typu wydarzeń w innych miastach, podkreślając, że np. „w Gdańsku sparodiowano katolicką procesję Bożego Ciała, w miejsce monstrancji wstawiając obsceniczny rysunek”, a „w Warszawie aktywista ruchu LGBT +odprawił tęczową mszę+ w towarzystwie +ministranta+ z durszlakiem na głowie”.

Nowakowski, także w liście udostępnionym mediom, odpowiedział sygnatariuszom apelu, że Marsz Równości odbędzie się w Płocku, ponieważ jego organizatorzy dopełnili wszystkich formalności, by „publicznie wyrazić stanowisko w ważnych dla siebie sprawach”, a „chcą przede wszystkim przypomnieć zasadę, która powinna towarzyszyć nam w codziennym życiu: równość wszystkich ludzi wobec prawa”.

Poniżej relacja na żywo z tego spędu. Ale uwaga – transmisję prowadzi jedynie youtubowy kanał Onetu, czyli organ niemieckiej i tęczowej propagandy.

(PAP)

Reklama / Advertisement