Internet już wie jak skończy się III Wojna Światowa. „Wikipedia” ma swoją własną przepowiednię. Ta BROŃ zdecyduje o wszystkim

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay

Świat obawia się wybuchu III Wojny Światowej. Skalę przerażenia dobrze obrazuje fakt, że hasło „III Wojna Światowa” ma swoją własną stronę na popularnej internetowej encyklopedii „Wikipedii”. Jaką przepowiednię kryje internet?

Według „Wikipedii” III Wojna Światowa to: „nazwa hipotetycznego konfliktu zbrojnego na skalę porównywalną z II wojną światową lub od niej większego, prawdopodobnie z użyciem broni masowego rażenia.”

Czy rzeczywiście broń masowego rażenia będzie miała decydujący wpływ na wynik konfliktu?

Einstein ponoć powiedział kiedyś, że nie wiem jakiej broni będzie używać się podczas III Wojny Światowej, ale IV będzie na kije i kamienie. Nie wiadomo, czy to prawdziwy cytat legendarnego geniusza.

Co jeszcze można przeczytać na „Wikipedii” o III Wojnie Światowej?

III Wojna Światowa może sprowadzić na nas koniec świata

„III wojna światowa to jedna z głównych potencjalnych przyczyn wyginięcia ludzkości lub nawet całego życia na Ziemi.” – innymi słowy nadejdzie Apokalipsa, Armageddon, Ragnarok czy po prostu „koniec świata”.

Każdy może edytować hasło w internetowej encyklopedii więc tę przepowiednię można uznać za głos Internetu i internautów.

Kiedy III Wojna Światowa mogła wybuchnąć, a nie wybuchła?

Były takie momenty w historii ludzkości, że naprawdę było blisko do wybuchu III Wojny Światowej. Kiedy to było? Wikipedia już nam odpowiada:

„W drugiej połowie XX wieku, podczas zimnej wojny, nad światem wisiała groźba konfrontacji zbrojnej między dwoma supermocarstwami: Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich. Ich siłę wzmacniały odpowiednio NATO i Układ Warszawski. Panowało wówczas powszechne przekonanie, że eskalacja konfliktu między tymi państwami doprowadzi do wybuchu trzeciej wojny światowej, w której straty w ludziach mogłyby wynieść ponad miliard osób.”

Cóż, jak się okazuje nie tylko nasze pokolenie sądziło, że świat jest na krawędzi wojny – może więc nie jest tak źle?

Źródło: Wikipedia