Biskup chciał ukarać księdza za popieranie LGBT. Ten ostatecznie zdradził Kościół i porzucił kapłaństwo

Łukasz Kachnowicz/fot. Facebook Łukasz Kachnowicz
Łukasz Kachnowicz/fot. Facebook Łukasz Kachnowicz

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik podjął kroki prawne wobec księdza, który czynnie wspiera środowisko osób homoseksualnych. Ks. Łukasz Kachnowicz może zostać usunięty ze stanu kapłańskiego. Duchowny, wyprzedzając kroki arcybiskupa, już podjął taką decyzję – pisze wp.pl.

O sprawie pisał rzecznik archidiecezji lubelskiej, ks. Adam Jaszcz.

Wyrażam ubolewanie i jest mi przykro z powodu bólu tych wszystkich, którzy zaufali ks. Kachnowiczowi jako kapłanowi, reprezentującemu Kościół oraz nauczanie Jezusa o miłosierdziu, ale też o konieczności wyznania grzechu i pokuty w drodze ku zbawieniu. Teraz patrzą oni na człowieka wybierającego ideologię stającą w kontrze do Kościoła i Ewangelii, nierzadko wulgarną, a nawet profanującą symbole dla wierzących święte – napisał na Twitterze ks. Jaszcz.

Abp @StanislawBudzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – dodał rzecznik archidiecezji.

Suspensa jest karą dla kapłanów w Kościele. Jest to de facto zakaz sprawowania przez nich jakichkolwiek funkcji, z udzielaniem sakramentów i odprawianiem Mszy św. włącznie.

Ks. Kachnowicz jest ulubieńcem „Gazety Wyborczej”. Aktywnie i publicznie wspiera ruch LGBT, będący wprost wrogi wobec Kościoła. Chętnie bryluje na homoparadach.

Okazuje się, że ks. biskup nie będzie musiał się już zajmować sprawą zbuntowanego kapłana. Kachnowicz oświadczył, że zdradził Kościół.

Dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, ze jestem na urlopie. Nie jestem – napisał na Facebooku.

Źródła: wp.pl/wyborcza.pl/twitter.com/facebook.com

Reklama / Advertisement