Dominika K. z aktem oskarżenia i zawiadomieniem dyscyplinarnym. To żona popularnego polityka lewicy

Ryszard Kalisz z żoną, Dominiką K./fot. PAP/ Grzegorz Momot (cenzura wizerunku)
Ryszard Kalisz z żoną, Dominiką K./fot. PAP/ Grzegorz Momot (cenzura wizerunku)

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Dominice K. Kobieta – z zawodu adwokat, a prywatnie żona Ryszarda Kalisza, została zatrzymana w lutym br. Prowadziła po pijanemu auto, którym podróżował jej małoletni syn. W wydychanym powietrzu miała prawie 2,5 promila alkoholu – informuje TVP Info.

Akt oskarżenia skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa-Żoliborz stołeczna prokuratura okręgowa. Prok. Mirosława Chyr powiedział, że Dominika K. została oskarżona o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenie małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że K. odebrała chłopca z przedszkola. Następnie ruszyła z nim na stacje benzynową, by skorzystać z myjni. To pracownicy stacji powiadomili policję o tym, że kobieta może być w stanie nietrzeźwym.

Jak relacjonuje prok. Chyr, kobieta w trakcie pierwszego przesłuchania „w charakterze podejrzanej o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości” przyznała się do zarzucanego jej czynu. Złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

Według śledczych, stan w jakim się znajdowała i fakt, że kierowała autem „godzinach szczytu po warszawskich arteriach” naraził jej syna na faktyczne zagrożenie jego zdrowia.

W związku z tym postawiono jej zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo małoletniego syna, wobec którego na podejrzanej ciążył szczególny obowiązek opieki – wskazała prokuratura.

K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia, w których zaprzeczyła, że 15 lutego br. znajdowała się pod wpływem alkoholu.

W związku z wykonywaniem przez podejrzaną Dominikę K. zawodu adwokata, po zmianie zarzutów, Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała materiały ze sprawy Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie – dodano.

Źródło: tvp.info