Już niedługo w Warszawie Trzaskowskiego. Kierowca miejskiego autobusu zawieszony za odmowę propagowania LGBTUE

Kierowca tego autobusu z angielskiego Norwich został zawieszony w pracy za odmowę promowania ideologii lgbt. Zdjęcie: Norwich Pride
Kierowca tego autobusu z angielskiego Norwich został zawieszony w pracy za odmowę promowania ideologii lgbt. Zdjęcie: Norwich Pride

Kierowca miejskiego autobusu w angielskim Norwich został zawieszony w pracy za odmowę promowania LGBTONZ. Miał prowadzić samochód z tęczowymi symbolami homoseksualistów, lesbijek, biseksów i zmiennopłciowców.

Autobusy miały promować imprezy kochających dziwaczniej, więc ich numery oznaczające trasę ubogacono tęczowymi barwami. Jeden z kierowców odmówił jednak prowadzenia takiego autobusu mówiąc, że nie będzie promował homoseksualizmu.

Jak się okazało skargę na niego złożyła pewna pasażerka wybierająca się do Thickthorn niedaleko Norwich. Autobus nie odjechał o oznaczonej godzinie, bo kierowca oznajmił, że nie będzie go prowadził i trzeba poczekać na zmiennika.

Firma Go East Anglia która jest operatorem autobusów Konectbus zawiesiła kierowce, a tolerancyjna inaczej donosicielka opisała cała sprawę w mediach społecznościowych. Firma wydała tez oświadczenie potępiające swego pracownika.

Na Twitterze napisał, iz z dumą od 2017 roku wspiera pochody LGBTKGB w Norwich. „Chcemy aby wszyscy nasi klienci nie zaleznie od swego pochodzenia czy orientacji seksualnej czuli się dobrze korzystając z naszych usług. Jako firma nie akceptujemy żadnego zachowania ze strony naszych kierowców, które tego nie wspierają. Kierowca, który brał udział w tym incydencie został zawieszony i obecnie prowadzimy w tej sprawie dochodzenie”.

Organizatorzy pochodów LGBTNKWD w Norwich pochwalili firmę za zaszczuwanie swego pracownika i pozbawianie do pracy.