Tajemnicza śmierć Kosteckiego. Braun ostro o układzie podkarpackim. „Obce mafie, służby i loże robią co chcą” [VIDEO]

Grzegorz Braun. / foto: Prt Sc Facebook: Grzegorz Braun
Grzegorz Braun. / foto: Prt Sc Facebook: Grzegorz Braun

Grzegorz Braun ostro skomentował sprawę układu podkarpackiego w związku ze śmiercią Dawida Kosteckiego. Jak podkreślił, rządy państwa polskiego po kolei ignorowały temat i zamiatały go pod dywan.

Podczas wczorajszej konferencji w Sejmie, na której dołączenie do Konfederacji ogłosiło Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, Grzegorz Braun zapytany został o nagłą śmierć Dawida Kosteckiego.

W sprawie niewątpliwie tragicznego, przedwczesnego zgonu pana Dawida Kosteckiego vel Cygana nie po raz pierwszy wypada mi tylko powiedzieć „a nie mówiłem”. Zwracałem uwagę na tę osobę i wątki układu podkarpackiego, które dzięki publikacjom sygnowanym przez pana Kosteckiego docierały niestety do zbyt wąskich kręgów odbiorców – powiedział Grzegorz Braun.

Cieszę się, że ta sprawa jest wreszcie podejmowana, choć tu z kolei wypada mi powiedzieć „i kto to mówi”. Ludzie, którzy ten sam układ konserwowali przez lata, dekady. Przecież obecność na polskim terytorium takich ludzi jak bracia Rysicz to jest obecność która się datuje na jeszcze lata 90-te. Gdzie były wtedy służby? Gdzie były władze – wojewodowie, premierzy, prezydenci? – dodał Braun.

Obce służby, mafie i loże na polskim terytorium robią co chcą. Układ podkarpacki jest tego bardzo dobitnym, klinicznym wręcz przykładem – stwierdził lider Konfederacji.

Minister sprawiedliwości wszakże stwierdził był oficjalnie […] że nie ma na terytorium takich taśm, na których można by oglądać wielce czcigodnego marszałka Kuchcińskiego korzystającego z jednego z przybytków rozkoszy ziemskich na Podkarpaciu. Stwierdził, że takich taśm nie ma, a jeden z funkcjonariuszy służby trzyliterowej […] stwierdził, że sam te taśmy oglądał – przypomniał.

Wypowiedź Grzegorza Brauna zaczyna się na poniższym nagraniu od 7-ej minuty.