Najbogatsze rodziny świata. Kulczykowie mogą tylko pomarzyć o takim majątku

Sebastian i Dominika Kulczyk oraz przedstawiciele rodziny Waltonów. / foto: PAP/Facebook
Sebastian i Dominika Kulczyk oraz przedstawiciele rodziny Waltonów. / foto: PAP/Facebook

Poznaliśmy właśnie najbogatsze rodziny świata, które posiadają niesamowite kwoty. Majątek klanu znajdującego się na pierwszym miejscu w ciągu każdej kolejnej godziny rośnie aż o 4 miliony dolarów. Polscy potentaci, czyli rodzina Kulczyków wypada przy nich doprawdy blado.

Obecnie na pierwszym miejscu wśród najbogatszych rodzin świata znajdują się Waltonowie, którzy posiadają majątek o wartości ponad 190 miliardów dolarów. Rodzina ta jest właścicielem potężnej sieci supermarketów Walmart. Ich majątek z każdą godziną rośnie o około 4 miliony dolarów.

Na drugim miejscu znajduje się rodzina Marsów, która jest najbardziej znana z produkcji słodyczy. Jednak ich majątek jest o wiele mniejszy niż Waltonów, szacunki co do jego wielkości opiewają na około 126 miliardów dolarów.

Podium zamyka rodzina Koch, a właściwie dwaj bracia – Charles i Bill Koch, którzy odziedziczyli po ojcu założoną w 1940 roku firmę Koch Industries. Zajmuje się ona produkcją w sektorach paliwowym i budowlanym. Ich majątek jest niemal taki sam jak Marsów i wynosi ponad 124 miliardy dolarów.

Blado w zestawieniu ze światowymi potentatami wyglądają najbogatsze rodziny w Polsce. W naszym nieszczęśliwym kraju niezmiennie, mimo śmierci Jana Kulczyka, pozostaje rodzina Kulczyków. Majątek zmarłego biznesmena został podzielony, głównie pomiędzy dzieci – Dominikę i Sebastiana.

Ich majątek jest obecnie jednak szacowany jedynie na 15 miliardów złotych, czyli po obecnym kursie niespełna 4 miliardy dolarów. Na drugim miejscu w krajowym zestawieniu znajduje się rodzina Solorzów z Zygmuntem Solorzem, właścicielem m.in. Polsatu, na czele. Ich majątek jednak niewiele przekracza 10 miliardów złotych.