
Czym innym jest tęcza Boża, a czym innym flaga LGBT. Te dwa symbole nie tylko nie mają ze sobą nic wspólnego, ale stoją po przeciwstawnych stronach. Tak jak łuk Boży jest symbolem życia, tak flaga LGBT – idąc za terminologią i nauczaniem Jana Pawła II – jest symbolem cywilizacji dążącej do śmierci – tłumaczy ks. prof. Henryk Witczyk, kierownik Katedry Teologii Biblijnej KUL.
Profesor teologii w kilku prostych zdaniach wyjaśnił „domorosłych biblistów” stawających w obronie środowisk LGBT, które wielokrotnie wspominały, iż używany przez nich symbol tęczowej flagi, jest tym samym co tęcza opisana w Biblii.
Czym innym jest tęcza Boża, dokładniej mówiąc łuk Boży, który Pan Bóg kładzie na obłokach w świetle tekstu Księgi Rodzaju (Rdz 9), wydarzenie kończące potop, a czym innym jest flaga LGBT. Te dwa symbole nie tylko nie mają ze sobą nic wspólnego, ale stoją po przeciwstawnych stronach, mają odwrotne znaczenie. Tak jak łuk Boży, tęcza Boża jest symbolem życia, tak flaga LGBT – idąc za terminologią i nauczaniem Jana Pawła II – jest symbolem cywilizacji dążącej do śmierci – wskazał biblista.
Okazuje się, iż wystarczy cofnąć się o kilkanaście lat i przypomnieć, skąd wziął się pomysł przyjęcia flagi i jak początkowo ona wyglądała. W 1978 roku zaprojektował ją Gilbert Baker, transwestyta. Flaga początkowo liczyła sobie osiem kolorów.
Stopniowo traciła paski, dopóki nie stała się sześcio kolorowa. W takiej postaci najczęściej jest dziś używana. Baker mówi, że każdy z tych kolorów ma swoje znaczenie. Jaskrawo różowy symbolizuje seks, czerwień – życie, pomarańczowy – leczenie, żółty – światło słoneczne, zielony – naturę, turkusowy – sztukę, indygo odpowiada harmonii, zaś fioletowy duchowi. Jak z ośmiu kolorów zostało sześć? Z flagi najpierw zniknął bardzo kosztowny materiał jaskrawo różowy (…). Materiał ten był zbyt rzadki i za drogi, by umieścić go w seryjnej produkcji flag. Z flagi zniknął pasek w kolorze indygo przed paradą z okazji obchodów dnia geja w 1979 r. Komitet organizujący tę imprezę chciał podzielić flagę na pół, po trzy kolory, czyli siódmy musiał zniknąć, żeby złożone na pół flagi umieścić po obu stronach rynku, gdzie ta parada się odbywała. Ostatecznie została flaga z sześcioma paskami. Międzynarodowym symbolem stała się w 1994 r., gdy Baker wykonał na ponad kilometr flagę tych sześciu kolorów z okazji 25-lecia zamieszek w Stonewall z 1969 r. – przypomniał rozmówca Radia Maryja.
Precyzyjnie interpretując zarówno sens tęczy Bożej z Księgi Rodzaju i sens kolorów flagi LGBT, który podał jej twórca, widzimy, że nie ma między nimi żadnej łączności – akcentował ks. prof. Henryk Witczyk.
Źródło: RadioMaryja.pl / NCzas.com