Tak Lidl i Biedronka walczą o klientów! To porównanie mówi wszystko [ZESTAWIENIE]

Sklepy Biedronka i Lidl - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia cc 4.0 Henryk Borawski/Geograph
Sklepy Biedronka i Lidl - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia cc 4.0 Henryk Borawski/Geograph

Lidl i Biedronka to ciągle dwie najpopularniejsze sieci supermarketów w Polsce. Obie walczą o klientów przede wszystkim cenami i jakością produktów, jednak różnic pomiędzy dyskontami jest cała masa. Ciekawe zestawienie w tym kontekście przygotował portal dlahandlu.pl.

Pomimo wielu podobnych cech dwie największe sieci supermarketów różnią się pod wieloma względami. Główna różnica widoczna jest już w wielkości sklepów, w przypadku Biedronki to średnio 640 mkw., z kolei dla Lidla przypada 1080 mkw.

Wynika to przede wszystkim z tego, że Lidl stawia jedynie na wielkopowierzchniowe sklepy wolnostojące, podczas gdy sklepy Biedronki można znaleźć na dworcach, w centrach handlowych czy w sklepach szeregowych.

Trudno też mówić o konkurencji pod względem przychodów, kiedy Biedronka dysponuje ponad 2600 sklepami, a Lidl ledwo 550, co nawet nie daje mu drugiego miejsca. Więcej sklepów posiada polska sieć sklepów Dino.

Kolejnym ważnym dla klientów czynnikiem może być kierunek pochodzenia produktów. W przypadku Biedronki są to głównie towary z Polski, które stanowią blisko 90 procent oferowanych produktów. Jeżeli chodzi o Lidla to większość towaru importowana jest zza granicy.

Jeżeli chodzi o sprzedawane produkty Biedronka największe zyski czerpie ze sprzedaży żywności i napojów, z kolei w przypadku Lidla ważnym elementem są towary, które pojawiają się w stałych dniach tygodnia. Wówczas można kupić praktycznie wszystko, w zależności od tego, co akurat supermarket postanowi włączyć do sprzedaży.

Źródło: dlahandlu.pl/nczas.com