Emocje francuskiego blokowiska. 33-latek ukradł cztery butle gazu i zamknął się z nimi w piwnicy, grożąc wysadzeniem bloku i krzycząc „Allah Akbar”

33-letni mężczyzna został aresztowany w Etampes (departament Essonne), po tym jak urządził w osiedlowym bloku niezły spektakl. Najpierw ukradł cztery butle gazu i zamknął się z nimi w piwnicy. Później groził, że „wysadzi wszystko w powietrze”, powoływał się na przynależność do oddziału ISIS i krzyczał „Allah Akbar”.

Policję wezwał menadżer firmy instalującej klimatyzacje w Etampes. Niedoszły terrorysta ukradł bowiem z magazynu w piwnicy jego firmy gazowe butle i schronił się w innej piwnicy. Policjanci ustalili, że złodziej jest miejscowym bezdomnym.

Policja próbowała podjąć z nim rozmowę, ale zabarykadowany w boksie mężczyzna zaczął tylko wznosić krzyczeć: „Zabiję was wszystkich! Niech żyje ISIS!, Allah Akbar!”, po czym zaczął odkręcać butle z gazem.

Dalsze postępowanie 33-latka było jednak dość irracjonalne, bo wyszedł z piwnicy i sam zaatakował policjantów. Dwóch funkcjonariuszy zostało lekko rannych, niedoszły zamachowiec został jednak obezwładniony i zatrzymany.

Badanie psychiatryczne stwierdziło, że mężczyzna miał świadomość swoich działań, więc został umieszczony w areszcie. 33-latek na swoim koncie różnego typu przestępstwa, ale nie był notowany w kartotece potencjalnych terrorystów.

Źródło: Actu 17