Nowa broń Putina wzbiła się w powietrze. Rosjanie pokazali film [VIDEO]

Rosyjski dron uderzeniowy Su-70 Myśliwy-B.
Rosyjski dron uderzeniowy Su-70 Myśliwy-B.

Rosjanie zamieścili w sieci film, na którym zaprezentowano w locie najnowszy dron uderzeniowy Su-70 Myśliwy-B. Jego rzeczywiste możliwości pozostają zagadką.

To dłuższa wersja filmu, który pierwotnie został zamieszczony w sieci 6 sierpnia. Prócz drona Su-70 Myśliwy-B można zobaczyć na nim także asystujący mu samolot Su-30.

Bezzałogowa maszyna przechodzi od pewnego czasu próby w locie na lotnisku w Achtubinsku. Pierwsze satelitarne zdjęcia, na których dron stoi na jego płycie obok myśliwców Su-57, Su-35S, Mig-35 and Su-30SM oraz bombowca Su-34 zamieszczono w maju tego roku.

Film potwierdza duże rozmiary rosyjskiego drona. Rozpiętość skrzydeł wynosi około 20 metrów, a długość około 15 metrów.

Prace nad maszyną rozpoczęły się w 2011 roku. Rosjanie twierdzą, że ma właściwości stealth, czyli znacznie obniżoną sygnaturę radarową. Osiągnięto to między innymi dzięki zastosowaniu kompozytów i specjalnych powłok pochłaniających promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez radary.

Podobnie jak w przypadku Su-57 eksperci mają poważne wątpliwości co do faktycznych możliwości rosyjskich maszyn w tym zakresie.

Samolot prócz samodzielnych misji będzie prawdopodobnie wykorzystywany jako tak zwany lojalny skrzydłowy samolotów Su-57. Obie maszyny dzielą wiele systemów pokładowych, a także mają możliwość przesyłania sobie danych z sensorów.

Myśliwy-B będzie także wykorzystywał broń jaka została zaprojektowana po to, by mieścić się w wewnętrznych komorach Su-57.