NASA ostrzega! Asteroida OR2 na kursie kolizyjnym z Ziemią. Już w przyszłym roku może dojść do tragedii

Asteroida - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia
Asteroida - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia

To już kolejna z całego cyklu asteroid, które zagrażają Ziemi. Tym razem NASA podała, że na kursie kolizyjnym z Ziemią już w przyszłym roku znajdzie się asteroida 1998 OR2. Czy to oznacza, że dojdzie do tragedii?

Co i raz pojawiają się doniesienia o asteroidach, które zmierzają w kierunku naszej planety. Nie wszystkie jednak zagrażają naszej planecie, większość z nich mija ją w bezpiecznej odległości.

Część z nich znajduje się jednak na kursie kolizyjnym z Ziemią, a to oznacza że w przyszłości mogą doprowadzić do tragedii. Teraz NASA obserwuje kolejny taki obiekty, który może zderzyć się z Ziemią już w przyszłym roku.

Mowa tu o asteroidzie 1998 OR2, która ma ponad 400 metrów średnicy i znajdzie się na kursie kolizyjnym z Ziemią w kwietniu przyszłego roku. Naukowcy z najsłynniejszej agencji kosmicznej bacznie obserwują ruchy asteroidy.

Asteroida została odkryta ponad 20 lat temu i od wtedy jest pod baczną obserwacją. Teraz naukowcy z NASA postanowili wpisać asteroidę na listę obiektów potencjalnie niebezpiecznych.

To oznacza, że poddana ona jest szczególnej obserwacji, a więc wszelkie niebezpieczne zmiany w jej poruszaniu się powinny być odpowiednio wcześnie wychwycone. Asteroida 1998 OR2 nie jest wyjątkiem, NASA umieściła na tej liście ponad 20 tysięcy ciał niebieskich, które mogą zagrażać Ziemi.