Syn miliardera utonął w jeziorze Kisajno? Nieoficjalnie: to Piotr Woźniak-Starak

W nocy z sobotę na niedzielę doszło do wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach . Jak donosi Onet, policja nad ranem dostała zgłoszenie od rybaków, którzy dostrzegli łódź motorową dryfującą bez załogi. Do brzegu udało się dotrzeć 27-letniej kobiecie , która miała zeznać, że towarzyszył jej 39-letni mężczyzna z Warszawy. Onet podaje, że chodzi o Piotra Woźniaka-Staraka .

Kobieta, która sama dopłynęła do brzegu, poinformowała, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna – powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej w rozmowie z Onetem.

„O godz. 4 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo” – powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Zdaniem policjanta, rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Jak dodał, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w trakcie których policjanci znaleźli na brzegu jeziora jedną osobę.

„Była to kobieta, która sama dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna. Od tej pory trwają jego poszukiwania” – mówił Jackowski.

Według niego odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie. Policja podała tylko, że poszukiwany to 39-letni mieszkaniec Warszawy.

Piotr Woźniak-Starak to syn jednego z najbogatszych Polaków, notowanego przez tygodnik Wprost oraz dwutygodnik Forbes, Jerzego Staraka. Do majątku rodziny należy m.in firma Nutricia i Colgate-Palmolive oraz Polpharma i warszawska Polfa. Piotr Woźniak-Starak nie poszedł jednak w ślady ojca i został producentem filmowym.

W młodości wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie założył firmę odzieżową Kings&Queens oraz inną, producencką – Watchout Production. Woźniak-Starak na początku asystował Andrzejowi Wajdzie, podczas produkcji filmu „Katyń”, następnie brał udział w tworzeniu serialu kryminalnego „Oficerowie”. Pierwszy, samodzielny sukces odniósł po wyprodukowaniu filmu „Big Love”, a kolejny po produkcji „Bogowie”, która zyskała bardzo dużo nagród.

Na jego temat zaczęto spekulować dopiero wtedy, gdy zaczął publicznie pojawiać się z Alicją Bachledą – Curuś, z którą tworzył związek. Od 2016 roku był w związku z dziennikarką i celebrytką Agnieszką Szulim.

źródło: Onet.pl, rmf.fm