Tak będzie wyglądać III Wojna Światowa? „Żniwa śmierci wśród ludności cywilnej z przerażającym finałem”

III Wojna Światowa - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
III Wojna Światowa - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay

Wizje dotyczące III Wojny Światowej co i raz pojawiają się w przestrzeni publicznej. Nie brakuje doniesień o rosnących napięciach między mocarstwami, ale także opinii tzw. ekspertów, czy szczególnie jasnowidzów.

Tym razem III Wojną Światową straszy rosyjski portal „Sputnik News”. Według wizji przedstawionej na tym portalu kolejne starcie zbrojne przyniesie ogromne zniszczenia i zagładę, jeżeli chodzi o ludność cywilną.

III wojna światowa jest możliwa, a być może nawet nieunikniona – taką opinię przedstawił wojskowy i socjolog Siergiej Piereslegin. Jednak jego zdaniem III Wojna Światowa będzie miała zupełnie inny charakter, niż wszyscy sądzą.

Mowa tu bowiem nie o tradycyjnie rozumianym starciu państw, ale nowych bytów, określanych jako globalne projekty. Wśród nich wymienia się następujące projekty: neoindustrialny chiński, neotradycyjny arabski, amerykański, niemiecko-celtycki (europejski), japoński i rosyjski.

Wojna przebiegać będzie równocześnie na kilku polach, przy czym starcia wojskowe będą toczone raczej na obrzeżach i na niewielką skalę. Głównymi polami walk będzie jednak polityka oraz gospodarka. Kolejnym polem, nie stricte wojskowym, ma być terroryzm.

Ten zdaniem Piereslegina będzie wykorzystywany przez graczy (za którymi będą stały państwa i organizacje międzynarodowe), do uderzania w cele cywilne. Zamachy terrorystyczne dotykające dużych miast mają stać się codziennością.

To sprawi, że straty w ludności cywilnej będą nie do opisania, a także nikt nie będzie im w stanie zapobiec. – Nowoczesne uzbrojenia i systemy obrony przeciwrakietowej nie są w stanie obronić ludności cywilnej podczas III wojny światowej – zapowiada „Sputnik”.