To już robi się nudne. Trwa wywlekanie spraw łóżkowych. Coming-out mera kolejnej stolicy

Burmistrz Ottawy Jim Watson Fot. Twitter

Tym razem padło na mera stolicy Kanady. W przeddzień gejowskiej parady mer Ottawy Jim Watson ujawnił w „liście otwartym” do mieszkańców, że jest homoseksualistą.

„Prawie cztery dekady zajęło mi wypowiedzenie tych trzech słów, ale jak mówią – lepiej późno niż wcale” – napisał 58-letni Jim Watson, rządzący stolicą od 2010 roku mer. Nowo ujawniony gej tłumaczy się, dlaczego dokonał swojego comingoutu tak późno.

Zwala na czasy swojej młodości, w których ukrywał swoją orientację i skarży się, że przez to nie mógł wzorem swoich „bardziej odważnych homoseksualnych przyjaciół”, „prowadzić życia tak pełnego miłości i przygody”.

Watson tym samym dołącza do klanu „tożsamości chronionych”. Ciekawe na ile w ujawnianiu preferencji łóżkowych jest też kalkulacji politycznej. Comingoutu pogratulował mu natychmiast sam premier Justin Trudeau, który wyraził nadzieję, że te „odważne słowa Jima Watsona z pewnością zainspirują mieszkańców Ottawy – i wszystkich Kanadyjczyków – do poczucia bycia sobą”.

W Ottawie 18 sierpnia rozpoczął się tydzień „promocji różnorodności seksualnej”, a jej głównym punktem była gejowska parada 25 sierpnia. Kanadyjski cyrk „tęczowych” przenosi się do Ottawy prosto z Montrealu, gdzie taką paradę organizowano 18 sierpnia.

Źródło: Ouest-France