„Snajper” strzelał do mężczyzny siedzącego na ławce w Mińsku Mazowieckim. Był nietrzeźwy

Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Policjanci z Mińska Mazowieckiego zatrzymali 24-latka, który strzelał z wiatrówki do młodego mężczyzny siedzącego na ławce. Strzelec był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu – poinformował w poniedziałek oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim starszy aspirant Marcin Zagórski.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Wyszyńskiego w Mińsku Mazowieckim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś strzela tam z okna bloku, prawdopodobnie z wiatrówki, do młodego mężczyzny, który siedzi na ławce. Funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego padły strzały. Okazało się, że wynajmuje je 24-latek.

Funkcjonariusze natknęli się na niego na klatce schodowej. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu.

W wynajmowanym przez niego mieszkaniu mundurowi znaleźli wiatrówkę wraz z magazynkiem i pudełkiem śrutu. „Ponadto funkcjonariusze sprawdzili, co posiada przy sobie 24-latek. W jego odzieży znaleźli kastet, który także trafił do depozytu” – przekazał oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim starszy aspirant Marcin Zagórski.

Jak poinformował 24-latek nie podał powodów swojego zachowania. Odpowie teraz za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia osoby, za, co grozi do 5 lat więzienia. (PAP)