Byli działacze partii KORWiN dołączają do Skutecznych Liroy-Marca. Z wielkich zapowiedzi niewiele wyszło

Piotr Liroy-Marzec i jego ekipa. Foto: Twitter/ Maciej Maciejowski
Piotr Liroy-Marzec i jego ekipa. Foto: Twitter/ Maciej Maciejowski

Zapowiadany transfer działaczy partii KORWiN do Skutecznych Liroy-Marca nie był aż tak duży jak wcześniej to przedstawiano, jednak ugrupowanie posła zasiliło kilka znanych nazwisk. Wśród nich szefowie regionalnych struktur ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego.

Trwają tradycyjne przedwyborcze przepychanki na prawicy. Swój komitet zarejestrowali Skuteczni, którzy jeszcze w maju startowali wspólnie z Konfederacją w wyborach unijnych. Tym razem do Sejmu będą próbowali dostać się oddzielnie, a kto znajdzie się na listach?

Oprócz działaczy Skutecznych, którym zbieranie podpisów ma iść zaskakująco dobrze, będą to przedstawiciele partii Kierowców. Ponadto m.in. dr Hubert Czerniak, dawniej startujący z partii KORWiN, o którym ostatnio zrobiło się głośno w związku z informacjami dotyczącymi jego przeszłości w ZOMO, które ujrzały światło dzienne.

Dodatkowo do Skutecznych dołączyli byli działacze partii KORWiN. Wśród nich m.in. była sekretarz krajowa oraz szefowa struktur mazowieckich Katarzyna Zaleśna, a także szef podlaskich struktur Marcin Sawicki.

Do tego pojawiły się nazwiska Zuzanny Krajewskiej, Oskara Kidy i Mikołaja Piechoty, czyli kolejno byłej szefowej biura prasowego, byłego skarbnika partii KORWiN oraz byłego dyrektora finansowego biura partii.

Z list Skutecznych do Sejmu ruszyć mają także byli działacze Kukiz’15, w tym była szefowa okręgu podwarszawskiego – Wioletta Jachowicz-Wróblewska. Kolejnym elementem będą byli działacze AgroUnii i partii Zgoda zakładanej przez Michała Kołodziejczaka.

Jak widać zatem exodus członków partii KORWiN do Skutecznych jest mniejszy niż wcześniej zapowiadano, nie pojawiają się między innymi przedstawiciele Mazowsza spoza Warszawy oraz okręgu podkarpackiego, który również miał dołączyć do nowej formacji Piotra Liroy-Marca.

Pierwszy test nowego ugrupowania już trwa – Skuteczni muszą zebrać podpisy w co najmniej połowie okręgów wyborczych, by stworzyć komitet ogólnopolski i mieć realne szanse na przekroczenie progu wyborczego.