Horror w Białymstoku! W trakcie kłótni kierowców 20-latek postrzelił 59-latka

Pistolet / fot. PAP
Pistolet / fot. PAP

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia br. przy ulicy Wincentego Pola w Białymstoku. Jeden z kierowców zajechał drogę drugiemu. Sprzeczka zakończyła się strzałami.

Najpierw doszło do wymiany zdań między mężczyznami, a skończyło się na oddaniu strzału z przedmiotu przypominającego broń – informuje białostocka policja.

Dyżurny KMP w Białymstoku około godz 14.30 otrzymał informację, że na terenie os. Wygoda doszło do interwencji. Ze zgłoszenia poszkodowanego wynikało, że między mężczyzną i drugim kierowcą, który zajechał mu wcześniej drogę, doszło do wymiany zdań. Po czym kierowca, który zajechał drogę poszkodowanemu, wyciągnął w jego kierunku przedmiot przypominający wyglądem broń i oddał strzał – mówi aspirant Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Postrzelony trafił do szpitala, natomiast kierowca drugiego auta odjechał w kierunku ul. 42. Pułku Piechoty w Białymstoku.

W związku ze sprawą policja zatrzymała dwie osoby: 20-letniego mężczyznę i 16-latkę.

Mężczyzna to kierowca samochodu, który zajechał drogę poszkodowanemu 59-latkowi i oddał strzał w jego kierunku. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a 16-latka przebywa w policyjnej izbie dziecka – wyjaśnia Edyta Wilczyńska

Policjanci zabezpieczyli też broń – wiatrówkę, z której prawdopodobnie został oddany strzał.

Źródło: poranny.pl