Jest nagranie z wypadku Beaty Szydło. Ewidentna wina byłej premier [VIDEO]

Beata Szydło. Foto: PAP
Beata Szydło. Foto: PAP

Była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło, spowodowała w niedzielę wieczorem kolizję drogową. Do zdarzenia doszło w centrum Krakowa, w rejonie domu handlowego Jubilat. RMF FM dotarło do nagrania ze stłuczki.

Szydło wyjechała z drogi podporządkowanej, skręciła w prawo, a następnie nie upewniając się, czy nic nie jedzie, zmieniła pas i wjechała pod nadjeżdżający samochód. Kierowca nie miał możliwości zareagować. Policja ukarała byłą premier mandatem w wysokości 450 złotych i sześcioma punktami karnymi.

Uczestnikom nic się nie stało, dlatego to zdarzenie jest traktowane jako kolizja drogowa. Oboje byli trzeźwi, kobieta przyjęła mandat, jak również punkty karne związane z mandatem – oświadczyła Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji..

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który pojawił się na miejscu zdarzenia poinformował PAP, że osoby, uczestniczące w niedzielnej stłuczce samochodowej, w tym b. premier Beata Szydło, nie ucierpiały i czują się dobrze.

To jest najważniejsze, że uczestnicy wypadku czują się dobrze – wiem że pani premier czuje się dobrze i wiem, że kierowca białego samochodu dostawczego czuje się dobrze i odjechał do domu – to jest najważniejsze, całą resztę ustala policja – powiedział szef resortu infrastruktury.

W niedzielę wieczorem Szydło była na Wawelu, gdzie towarzyszyła prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas składania kwiatów na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry wawelskiej.

Źródło: PAP/RMF FM/nczas.com