Najnowsze informacje o poszukiwaniach Piotra Woźniaka-Staraka. Co z zaginionym milionerem?

Piotr Woźniak-Starak. / foto: YouTube: Onet News
Piotr Woźniak-Starak. / foto: YouTube: Onet News

Dziś wieczorem po raz kolejny wstrzymane zostały poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Śledczy mają przystąpić do swoich zadań w środę rano.

Dziś minął trzeci dzień poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka, który w nocy z soboty na niedzielę wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Jest on poszukiwany przez policyjnych wodniaków z Giżycka i Węgorzewa, straż pożarną, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i WOPR z Gdyni.

Dzisiejsze czynności również nie przyniosły żadnego rezultatu. Iwona Chruścińska z policji w Giżycku poinformowała, że poszukiwania zostaną wznowione jutro rano.

Obszar, na którym prowadzone są działania, jest ogromny, stąd też zaangażowano do nich nie tylko wiele osób z różnych służb, ale także specjalistyczny sprzęt, w tym sonar i robota do prac podwodnych.

– Taki robot, kierowany przez operatora, może zejść głęboko pod wodę i penetrować dno w odległości do stu metrów od łodzi. Jest wyposażony m.in. w kamerę pozwalającą obejrzeć obiekty pod wodą. Jednocześnie ma własny sonar, który pozwala precyzyjnie nim kierować – powiedział rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Rafał Melnyk.

W poszukiwania zaangażowała się również Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Twierdzą oni, że zadanie to jest niezwykle trudne, bowiem obszar do przeczesania jest bardzo duży. Niemniej jednak wykonują oni swoją pracę najlepiej jak potrafią.

Źródło: radiozet.pl