Nieprawdopodobna tragedia. Dziewczynka została rozszarpana przez groźne psy przed swoim domem

Agresywny pies Obrazek ilustracyjny.
Agresywny pies Obrazek ilustracyjny.

9-letnia dziewczynka z Detroit zginęła, po tym gdy została zaatakowana przez trzy groźne psy. Dziecko jechało na rowerze po ulicy w pobliżu swojego domu. Mimo interwencji sąsiadów nie udało się jej uratować.

Do ataku doszło w poniedziałek popołudniu. Dziewczynka jechał na rowerze kiedy została zaatakowana przez 3 psy rasy pit bull bądź mieszańców tej rasy.

Rzeczniczka Departamentu Policji w Detroit sierżant Nicole Kirkwood powiedziała, że sąsiedzi próbowali bez powodzenia powstrzymać atak na dziewczynkę i odciągnąć rozszalałe zwierzęta.

Policja nie podała tożsamości ofiary, która została zabrana do szpitala dziecięcego w Michigan, gdzie została uznana za zmarłą.

W oświadczeniu Departament Zdrowia Detroit, który nadzoruje miejską jednostkę kontroli zwierząt, poinformował, że dwa psy zostały odzyskane przez ich właściciela. Departament twierdzi, że urzędnicy starają się o nakaz sądowy w celu zajęcia zwierząt.

Pojawiają się sprzeczne informacje na temat trzeciego psa. Anonimowy ratownik Detroit Fire Department ujawnił, że trzeci z psów został zastrzelony przez interweniującego sąsiada. Przedstawiciele policji i Departament Zdrowia Detroit nie potwierdzili tej informacji.

Źródło: abcnews.go.com