Rolnicy mówią dość! Nie chcą już głosować na PiS i PSL. To Konfederacja jest nową nadzieją polskiej wsi [VIDEO]

Konferencja Konfederacji i środowisk rolniczych, chłop Źródło: YouTube, Pixabay, Collage
Konferencja Konfederacji i środowisk rolniczych, chłop Źródło: YouTube, Pixabay, Collage

Polska wieś ma już wyraźnie dość tego, że jest od lat rozgrywana przez dwa systemowe podmioty – Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Wiele wskazuje na to, że tej jesieni rolnicy wybiorą nową konserwatywną formułę – Konfederację.

Prawo i Sprawiedliwość jest jedną z najbardziej populistycznych partii jakie rządziły Polską po 89′. Nie było też chyba w historii Polski tak bezideowej i gotowej sprzedawać swoje wartości partii jak PSL.

Powoli zaczynają rozumieć to również polscy rolnicy, którzy nie chcą być wciąż rozgrywani przez dwa najbardziej obmierzłe stronnictwa obecne na polskiej scenie politycznej.

Wieś przestaje się nabierać na pseudokonserwatyzm partii rządzącej, zrozumiała też, że PSL od dawna nie jest już partią chłopską. Nową formułą, która interesuje mieszkańców wsi i rolników jest Konfederacja.

Mówimy wyraźnie, nie ma konfliktu między polskimi rolnikami, wsią a miastem. to jest konflikt tych, którzy źle życzą polskiej wsi, konflikt wydumany. Interes polskiego konsumenta jest interesem rolniczym – mówili przedstawiciele Konfederacji na konferencji prasowej w sejmie.

Na wspólnej konferencji Konfederacji i współpracujących z nią środowisk wiejskich i rolniczych wypowiadało się wielu ekspertów, a Grzegorz Braun przedstawiał kolejnych chłopskich kandydatów jedynego poważnego ugrupowania konserwatywnego w Polsce.

Dzisiaj najważniejszą rzeczą jest kwestia współpracy pomiędzy konsumentem, a rolnikiem. Wypracowanie takie surowca, wprowadzenie polskiej normy bezpiecznej żywności żeby polski konsument dostawał dobry towar na swój stół – powiedział Marcin Gustowski, związkowiec, kandydat Konfederacji z okręgu jeleniogórskiego.

Rolnictwo polskie staje dziś w obliczu wyzwania […] produkowania na wsi w okresie pernamentych suszy […] Oprócz tego nie wolno traktować polskiej wsi jako obciążenia […] Rolnictwo jest kołem zamachowym polskiej gospodarki – zauważył Łukasz Owczarek, który startuje z konfederackich list z okręgu sieradzkiego.

Poza tym na konferencji wypowiadały się takie osobistości jak np. Bogusław Domański, ekspert o spraw wsi, przedsiębiorca i producent z branży zielarskiej. Konfederacja jest jedyną szeroką koalicją konserwatywną zrzeszającą obrońców życia poczętego, konserwatywnych liberałów, narodowców, monarchistów, a teraz również środowiska chłopskie.

Źródło: YouTube