To będzie najwyższy drapacz chmur w Unii Europejskiej. Warszawski Varso Tower nabiera kształtów [VIDEO]

Wizualizacja budynku Varso Tower fot. varso.com/pl/
Wizualizacja budynku Varso Tower fot. varso.com/pl/

Najwyższy drapacz chmur w Unii Europejskiej powstaje w Warszawie. Jego powstanie bez wątpienia zmieni panoramę miasta. Zakończenie budowy jest planowane na przyszły rok.

Powstający kolos ma obecnie 75 metrów co oznacza, iż zbudowano 17 pięter budynku. Docelowo jego wysokość sięgnie rekordowych 310 metrów, a wieżowiec będzie miał 53 kondygnacje. Ruch wewnątrz budynku ma zapewniać 16 szybkobieżnych wind.

Tempo budowy jest imponujące. Co tydzień powstaje kolejne piętro Varso Tower. Trwa także budowa dwóch pozostałych budynków, które będą składały się na kompleks Varso Place. Będą mierzyć odpowiednio 81 i 90 metrów, a ich budowa powinna zostać ukończona już za kilka miesięcy.

Varso Tower powstaje przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej, tuż obok Dworca Centralnego w Warszawie. Budynek został zaprojektowany przez renomowaną międzynarodową pracownię architektoniczną Foster + Partners.

Wizualizacja Varso Tower fot. varso.com/pl
Wizualizacja Varso Tower fot. varso.com/pl

Z dachu nowego drapacza chmur znajdującego się na wysokości 230 metrów można będzie podziwiać wyjątkową panoramę stolicy, bowiem znajdzie się nim jeden z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych. Dla porównania taras widokowy na Pałacu Kultury i Nauki zlokalizowany jest na wysokości 114 metrów.

W przeciwieństwie do tego w PKiN taras Varso Tower ma być dostępny dla każdego, zarówno w dzień, jak i w nocy. Na 46. i 47. piętrze budynku znajdzie się także restauracja z pięknym widokiem na stolicę.

Wizualizacja Varso Tower fot. varso.com/pl
Wizualizacja Varso Tower fot. varso.com/pl

Zainteresowani mogą śledzić postępy na budowie Varso Tower za pomocą kamery internetowej

Źródło: onet.pl