Największa tajemnica Lecha Wałęsy! Polacy liczyli, że zmieni zdanie

Lech Wałęsa/Fot. PAP/Grzegorz Momot
Lech Wałęsa/Fot. PAP/Grzegorz Momot

Lech Wałęsa ma ośmioro dzieci i nie trudno domyślić się, że nie ze wszystkimi z nich relacje układają się najlepiej. Przykładem tego jest jego najmłodsza córka, Brygida. Były prezydent nie pojawił się na jej ślubie.

Brygida Wałęsa zawsze chroniła swoją prywatność i tak naprawdę niewiele wiadomo o jej życiu. W 2013 r. wyszła za mąż, co odbiło się dość szerokim echem ze względu na okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu. Jej ojciec nie pojawił się bowiem na ceremonii. Dlaczego?

– Powiedział, że jego noga na tym ślubie nie postanie – wyznał w rozmowie z „Super Expressem” znajomy rodziny Wałęsów.

Brygida Wałęsa wzięła ślub z Wacławem w Urzędzie Stanu Cywilnego w Iławie. Po ceremonii odbyło się skromne przyjęcie, na którym zabrakło noblisty.

Jak podaje Pomponik.pl, Wałęsa zrezygnował z udziału w przyjęciu na rzecz meczu tenisowego z Aleksandrem Kwaśniewskim. Podobno na taką decyzję złożyło się kilka powodów. Były prezydent nie darzy ponoć zbyt wielką sympatią swojego zięcia, który jest ateistą i sympatyzował z Ruchem Palikota, stąd też para zdecydowała się na ślub cywilny.

– Lech Wałęsa obraził się na córkę i powiedział, że jego noga na tym ślubie nie postanie […] Ale wszyscy liczyli jednak na to, że zmieni zdanie i dojedzie w ostatniej chwili – ujawnił znajomy rodziny „Super Expressowi”.