Władimir Putin straszy! Rozmieszczenie systemów rakietowych w Polsce i w Rumunii nie pozostanie bez odpowiedzi

Władimir Putin. Foto: PAP/EPA
Władimir Putin. Foto: PAP/EPA

Władimir Putin prowadzi politykę twardą ręką, co udowodnił już wielokrotnie. Teraz grozi Polsce i Rumunii. Chodzi o rozmieszczenie amerykańskich systemów rakietowych na terytorium tych państw. Jak zapewnił prezydent Rosji, posunięcie to nie pozostanie bez odpowiedzi.

– Przeprowadzenie przez USA testu lądowej rakiety Tomahawk, którą można wystrzeliwać z systemów rozmieszczonych w Rumunii i systemów, które mają być rozmieszczone w Polsce, to nowe zagrożenie dla Rosji, które nie pozostanie bez odpowiedzi – powiedział na środowej konferencji prasowej w Helsinkach.

– Stany Zjednoczone mogą wystrzeliwać nowe rakiety Tomahawk z Rumunii i Polski, wystarczy tylko zmiana oprogramowania” – powiedział Putin. „Nie jestem przekonany co do tego, że nasi amerykańscy przyjaciele będą informować naszych europejskich partnerów o tym, jakie oprogramowanie znajduje się u nich w tych systemach” – dodał.

Putin stwierdził również, że Rosja będzie zmuszona do podjęcia symetrycznych działań będących odpowiedzią na nowe zagrożenia, związane z opracowaniem przez USA pocisku zabronionego przez Układ o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu.

Źródło: interia.pl