Głośna konferencja Konfederacji! „Zlikwidować ministerstwo zdrowia i podatek dochodowy”

Młodzi lekarze fot. PxHere.com
Młodzi lekarze fot. PxHere.com

Mocy tych argumentów nie da się powstrzymać! – tak podsumować można konferencję prasową, która odbyła się w Nowym Sączu. Obecni na niej działacze Konfederacji, pomimo dużych trudności, przekonywali lokalną społeczność do poparcia ich postulatów.

Na początku, opisując całą sytuację, warto wspomnieć o okolicznościach jakie spotkały Marzenę Matong, Radosława Czosnowskiego oraz Andrzeja Skupnia. Organizowany przez nich briefing prasowy zagłuszany był, na szczęście bezskutecznie, przez huk ulicznych zamiatarek oraz boom-boks.

Wspomniana Marzena Matong przekonywała mieszkańców, że Konfederacja walczy przede wszystkim, w odróżnieniu od innych partii, nie przeciw czemuś, ale o coś konkretnego. Postulaty są od wielu lat niezmienne i mają zapewnić Polakom realną zmianę, a nie kolejne wirtualne przywileje.

Na temat ochrony zdrowia postanowił wypowiedzieć się ordynator nowotarskiego szpitala Radosław Czosnowski. Ekspert wskazywał wprost, że obecnie system ochrony zdrowia jest w zapaści, która pogłebia się od wielu lat. Jego zdaniem winę za to ponoszą urzędnicy, który są niekompetentni, a jednocześnie mogą decydować o bardzo wielu sprawach.

Dyrektor podkreślił, że w tym momencie utrzymywanie ministerstwa zdrowia jest całkowicie zbędne, a jako przykład, podał lata 30-te minionego wieku, kiedy to służba zdrowia była w znacząco lepszej kondycji, a nie stał nad nią twór podobny do obecnego ministerstwa.

Jak zgodnie zapewnili działacze Konfederacji – była to pierwsza z wielu konferencji. Za tydzień mają zaprezentować całe listy. Jak zgodnie zapewniają – będą na nich rolnicy, naukowcy, przedsiębiorcy, a przede wszystkim prawdziwi patrioci.

Źródło: 24Tp.pl / NCzas.com