Obliczono kiedy wybuchnie III Wojna Światowa! Wiadomo ile czasu nam zostało

Wybuch broni wodorowej/fot. ilustracyjne/fot. U.S Government/CC BY 2.0/Flickr
Wybuch broni wodorowej/fot. ilustracyjne/fot. U.S Government/CC BY 2.0/Flickr

Aaron Clauset jest informatykiem na Uniwersytecie Kolorado. Udało mu się stworzyć super dokładny komputer, który wykorzystuje dane na temat wojen z ostatnich wieków i dzięki temu może przewidzieć kiedy wybuchnie kolejny światowy konflikt wojenny.

II wojna światowa zakończyła się ponad 70 lat temu. Konflikt był tak przerażający, że wciąż kładzie się cieniem na Europie i świecie.

Przez to, że między I a II wojną światową było tylko krótkie dwudziestolecie międzywojenne ludzie wciąż wypatrują nowej wojny, która miałaby się lada chwila pojawić na horyzoncie.

Strach jest potęgowany przez każdy nowy konflikt międzynarodowy jaki pojawia się na medialnej agendzie. Wojna na Ukrainie na nowo rozbudziła wyobraźnie zwolenników teorii o nadciągającym konflikcie światowym.

Komputer przeanalizował dane o wojnach, które wystąpiły między 1823 a 2003 rokiem, zebrane na poczet amerykańskiego projektu Correlates of War – internetowego repozytorium zbiorów danych związanych z wojną.

Aaron Clauset również analizował te dane, a wraz z nimi kontekst historyczny wszystkich wydarzeń oraz czym charakteryzował się „czas pokoju” pomiędzy wojnami.

Według obliczeń pokój może potrwać jeszcze… 100-140 lat. To długi okres ale okazuje się, że nie byłoby w tym niczego niezwykłego – nasze myślenie o konfliktach światowych jest zaburzone przez pamięć o krótkim dwudziestoleciu międzywojennym, ale wojny światowe nie są wcale tak powszechnym zjawiskiem.

Źródło: zmianynaziemi.pl