Redakcja TVP Info przyjechała do Siedlec. Chcieli zrobić materiał, ale takiej reakcji mieszkańców się nie spodziewali

TVP Info w Twoim Mieście - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Prt Sc TVP Info
TVP Info w Twoim Mieście - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Prt Sc TVP Info

Nie od dziś wiadomo, że telewizja kłamie. W obecnych czasach wojny propagandowej między TVP Info a TVN24, słowa te nabierają nowego znaczenia. Ludzie mają dość nachalnej propagandy i dają o sobie znać dziennikarzom, którzy ruszają w teren.

Tym razem pracownicy TVP pojechali do Siedlec, gdzie mieli nagrywać materiał w ramach akcji „TVP Info w Twoim mieście”. Grupa przybyła na miejsce i rozstawiła się ze sprzętem, na miejscu zastała ich jednak grupa mieszkańców, którzy mieli przygotowany transparent.

Przed wielkim balonem TVP Info ustawiła się grupa mieszkańców z transparentem „KOMBINAT TROLLI TVP”. Transparent był oczywistym nawiązaniem do ostatniej afery związanej z Ministerstwem Sprawiedliwości i opłacaną z pieniędzy podatników grupą internetowych trolli.

Na miejscu jedna z dziennikarek TVP Info postanowiła zainterweniować i wezwać na miejsce policję. – Przedstawicielka TVP próbowała interweniować, prosząc telefonicznie o patrol. – Twierdziła, że jest grupa zadymiarzy, wznoszą okrzyki i wchodzą w kamerę. Ale nikt nie krzyczał, tylko rozwiesili baner – informuje świadek – pisze „Tygodnik Siedlecki”.