Kinga Rusin szokuje! Czy ONA musi w to mieszać św. Jana Pawła II?!

Kinga Rusin i Jan Paweł II. / foto: Prt Sc Dzień Dobry TVN/PAP
Kinga Rusin i Jan Paweł II. / foto: Prt Sc Dzień Dobry TVN/PAP

Kinga Rusin często zabiera głos w sprawach publicznych. Jeden z jej wpisów na Instagramie wywołał jednak burzę w sieci. Celebrytka powołuje się w nim na nauczanie Jana Pawła II broniąc przy tym środowiska LGBT.

Nie używajcie wiary by nienawidzić bliźniego swego! – apeluje Kinga Rusin na swoim profilu. Opublikowała przy tym zdjęcie z Janem Pawłem II.

Wielebni hierarchowie Polskiego Kościoła! Szanowni Ministrowie Rządu Rzeczpospolitej! Redaktorzy ultraprawicowych mediów! – tymi słowami rozpoczyna swój wpis Rusin.

Czy chcecie ukamienować lub zniszczyć naszą sąsiadkę, koleżankę z pracy albo kuzynkę, bo kocha kobietę i trzyma ją za rękę? Bo chce publicznie okazywać swoje uczucia, jak każdy? A może chcecie ukamienować lub zniszczyć zarząd firmy IKEA, która mówi swoim pracownikom, by nie szykanować takich ludzi jak ona i im nie grozić? – pyta celebrytka.

Używając fragmentów Starego Testamentu (a zapominając o Nowy Testamencie, który jest fundamentem naszej wiary), niektórzy, w tym media i politycy szerzą nietolerancję i nienawiść do osób innych z urodzenia – o innej orientacji – zauważa Rusin.

Używając wiary te same media i ci sami politycy bronią ludzi swobodnie sugerujących zabijanie homoseksualistów (pracownik Ikei, na forum publicznym zacytował Stary Testament, wskazując zbieżność ze swoimi poglądami, i napisał na temat osób homoseksualnych: „Obaj będą ukarani śmiercią”). I wreszcie, te same media i ci sami politycy celowo manipulują by szerzyć zło. Sugerują, że propagowanie tolerancji dla inności to zło. Sugerują, że walka z wykluczaniem innych to zło – kontynuuje.

Rzecz w tym, że Kinga Rusin także posługuje się manipulacją. Nie tylko wykorzystuje wizerunek Chrystusa, błędnie interpretuje nauczanie Jana Pawła II, który stworzył pojęcie „cywilizacji śmierci”, a także podważa znaczenie Starego Testamentu. Dodatkowo oskarża zwolnionego z IKEA za poglądy pana Tomasza o sugerowanie chęci „zabijania homoseksualistów”, co jest już skrajnym kłamstwem i interpretowaniem Pisma Świętego na wzór ortodoksyjnych Żydów.

View this post on Instagram

Nie używajcie wiary by nienawidzić bliźniego swego! Nasza wiara jest przepełniona szacunkiem i miłością do bliźniego. Wielebni hierarchowie Polskiego Kościoła! Szanowni Ministrowie Rządu Rzeczpospolitej! Redaktorzy ultraprawicowych mediów! Czy chcecie ukamienować lub zniszczyć naszą sąsiadkę, koleżankę z pracy albo kuzynkę, bo kocha kobietę i trzyma ją za rękę? Bo chce publicznie okazywać swoje uczucia, jak każdy? A może chcecie ukamienować lub zniszczyć zarząd firmy IKEA, która mówi swoim pracownikom, by nie szykanować takich ludzi jak ona i im nie grozić? A może chcecie ją wygnać z Polski? Tak samo jak zarząd Ikei? A może niech się tylko ukryje, nie pojawia się na ulicy? Może niech tylko zniknie z widoku? Może niech nie jada w tych samych restauracjach i nie chodzi do tego samego kina? Używając fragmentów Starego Testamentu (a zapominając o Nowy Testamencie, który jest fundamentem naszej wiary), niektórzy, w tym media i politycy szerzą nietolerancję i nienawiść do osób innych z urodzenia – o innej orientacji. Używając wiary te same media i ci sami politycy bronią ludzi swobodnie sugerujących zabijanie homoseksualistów (pracownik Ikei, na forum publicznym zacytował Stary Testament, wskazując zbieżność ze swoimi poglądami, i napisał na temat osób homoseksualnych: „Obaj będą ukarani śmiercią”). I wreszcie, te same media i ci sami politycy celowo manipulują by szerzyć zło. Sugerują, że propagowanie tolerancji dla inności to zło. Sugerują, że walka z wykluczaniem innych to zło. Te media i ci politycy mają Czarne Serca. I ciężko grzeszą. Powtarzamy jako społeczność Biało-Czerwonych Serc: wolność, w tym wolność słowa, kończy się tam gdzie zaczyna krzywda drugiego człowieka. Tak, niektóre poglądy to zło. Faszyzm to też poglądy i opinie. Nie ma tolerancji dla zła. Kinga Rusin i Marek Kujawa

A post shared by Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca) on

Źródło: Instagram