NASZ NEWS. Konfederacja praktycznie zebrała już podpisy. Ciągle możesz pomóc [VIDEO]

Zbiórka podpisów Konfederacji pod stadionem Legii. / foto: Twitter
Zbiórka podpisów Konfederacji pod stadionem Legii. / foto: Twitter

Jak twierdzą nasze źródła Konfederacja Wolność i Niepodległość jest już o krok od zebrania zbiórki podpisów. Te są już zebrane z górką w aż siedemnastu okręgach, jednak ciągle brakuje czterech pełnych okręgów do rejestracji listy ogólnopolskiej.

Konfederacja Wolność i Niepodległość jest już blisko ukończenia zbiórki podpisów. Te z „górką” udało się zebrać już w siedemnastu okręgach, jednak by zarejestrować listę ogólnopolską potrzebne jest ich zebranie w 21 okręgach.

Jak twierdzą nasze źródła zbiórka po niemrawym początku nabrała rozpędu i wiele okręgów zbiera w podobnym tempie, ciągle możliwe jest zatem zebranie podpisów we wszystkich 41 okręgach. Nic nie jest jednak przesądzone, a każdy może pomóc w zbiórce.

Konrad Berkowicz apeluje o pomoc w zbiórce podpisów

Konrad Berkowicz tłumaczy krok po kroku w jaki sposób można przekazać poparcie dla kandydatów Konfederacji. Najprościej zrobić to pobierając formularz do zbiórki podpisów ze strony https://konfederacja.net/.

Następnie należy wydrukować kartę na podpisy, podać wszystkie wymagane dane i złożyć swój podpis. Najlepiej zebrać także podpisy wśród rodziny i znajomych.

Wypełnioną kartę na podpisy można przesłać pocztą lub skontaktować się z koordynatorem KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w swoim okręgu. Szczegółowe dane są podane na stronie.

Konrad Berkowicz zachęca także do włączenia się w akcję zbierania podpisów.

Sprawa jest o tyle istotna, że przy okazji tych wyborów czas jaki ustawodawca dał na zebranie podpisów jest wyjątkowo krótki i wynosi zaledwie 22 dni. Termin złożenia list upływa 3 września.

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym aby zarejestrować ogólnopolski komitet wyborczy wymagane jest złożenie list z poparciem co najmniej 5000 osób przynajmniej w połowie okręgów wyborczych.