Kinga Rusin w ekologicznym szale! Gwiazda „Dzień Dobry TVN” ubolewa nad polskimi drzewami [FOTO]

Kinga Rusin. / foto: Instagram
Kinga Rusin. / foto: Instagram

Mimo całej masy udokumentowanych fake-newsów na temat pożarów lasów w Amazonii, największe gwiazdy zarówno z zagranicy, jak i z Polski użalają się nad losem „płuc świata”. Nie mogło w tym gronie zabraknąć oczywiście naszej faworyty – Kingi Rusin.

Kinga Rusin to jedna z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce. Znana jest szczególnie z prowadzenia programu telewizji śniadaniowej „Dzień Dobry TVN”. No ale oprócz tego słynie z walki o środowisko, prawa zwierząt, przyrody i inne takie głupoty jak przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Teraz największe gwiazdy z całego świata użalają się nad Amazonią – to rodzaj nowej, prawdopodobnie krótkiej mody. Kinga Rusin jednak nie tylko napisała o „płucach świata”, ale także połączyła to ze stanem przyrody w Polsce.

Patrząc na dramat w Amazonii nie zapominajmy o polskich lasach! Nie pozwólmy wycinać i palić drzew. Nigdzie! Każde drzewo z rozbudowanym systemem korzeniowym i rozłożystą koroną jest na wagę złota – zaczyna Rusin.

To oczywista głupota, bo drzewa się wycina między innymi dlatego, że stanowią zagrożenie lub zaczynają obumierać. Dalej gwiazdka TVN bredzi coś o masowej eksterminacji drzew w polskich puszczach, co oczywiście nie ma miejsca.

A gdyby ktoś jeszcze nie wiedział o co chodzi, to może się już domyślać. Kinga Rusin kończy swój dramatyczny wpis apelem o wpłatę pieniędzy na różne fundacje zajmujące się ochroną przyrody, sama wymienia kilka z nich.

Ale to jeszcze nie koniec. Kinga Rusin poczyniła także kolejny wpis. – Wycinane są bezmyślnie całe aleje drzew przydrożnych, żeby kierowcy mogli pędzić bez ograniczeń. Znikają bezcenne drzewa w parkach i na osiedlach, bo komuś przeszkadzają albo potrzebny nowy parking. Giną drzewa w miastach z powodu niedoboru wody i zanieczyszczeń – żali się.

Warto zauważyć, że drzewa są wycinane lub znikają przez czyiś kaprys poza terenami miejskimi. Natomiast już w miastach „giną” z uzasadnionych powodów. Skąd taka rozbieżność nie wiemy. Możemy się jednak domyślać, że wynika to z tego, iż w dużych miastach drzewa wycinają lewicowi politycy, którzy uzasadniają to różnymi szczytnymi celami.

Zima w coraz większym smogu będzie koszmarem, a kolejne lata bez Tajgi i Amazonii które chroniły nas przed zmianami klimatycznymi? – kontynuuje Rusin. To też ciekawy fragment, do tej pory wykładnią było, że zmiany klimatu już nas zabijają coraz szybciej. Teraz okazuje się jednak, iż chroniła nas przed nimi Amazonia…

Czekamy na kolejne mądrości etapu p. Rusin.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Patrząc na dramat w Amazonii nie zapominajmy o polskich lasach! Nie pozwólmy wycinać i palić drzew. Nigdzie! Każde drzewo z rozbudowanym systemem korzeniowym i rozłożystą koroną jest na wagę złota. W lesie, przy drodze, na Twoim osiedlu czy w parku. Walczmy o każde drzewo w Polsce! Szczególnie chrońmy stare drzewa. Dzięki nim mamy tlen! Niech Wam nikt nie wmówi że sadzonki je zastąpią. To nieprawda! Ze stu przetrwa kilka (susze, wyjałowiona gleba), a i te potrzebują dzięsiątków lat żeby zacząć brać udział w wymianie tlenowej. Nie dożyjemy tego! W Polsce trwa na dobre dewastacja Puszczy Karpackiej, Puszczy Białowieskiej, lasów Mazurskich i wielu innych unikatowych, zielonych miejsc. Dlaczego? Bo wąska grupa ma w tym interes. A co z „interesem” całego narodu? Gdzie są Ci, którzy mają go chronić!? Wspierajmy organizacje, które czynnie chronią przyrodę (sprawdzajmy ich wiarygodność bo są wśród nich organizacje „słupy”). Nie pozwólmy doprowadzić świata do zagłady! Jeżeli chcesz wesprzeć organizacje które w tej chwili, na miejscu walczą z pożarami w Amazonii, a na co dzień z ich tragiczną w skutkach deforestacją, wejdź na profil @rainforestalliance – tam wszystkie informacje. Jeżeli chcesz wesprzeć organizacje rzeczywiście walczące o polską przyrodę wpłacaj na konta takich fundacji jak Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot czy Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze. Oni monitorują to co dzieje się w polskich lasach, dokumentują, piszą petycje, walczą w Sejmie, nagłaśniają bulwersujące sprawy. To prawdziwi miłośnicy przyrody, zapaleńcy poświęcający tej sprawie każdą chwilę życia💚. Wejdź na stronę www.niechzyja.pl To koalicja kilkudziecięciu organizacji pozarządowych i osób prywatnych które walczą o zwierzęta. Bardzo potrzebują teraz naszego wsparcia żeby ocalić polskie ptaki, na które właśnie rozpoczął się sezon polowań! Najbardziej bezsensowne strzelanie do najbardziej bezbronnych, pięknych istot, bez których trudno wyobrazić sobie życia. Niech nam nie będzie wszystko jedno! Chrońmy razem przyrodę! Innej, zastępczej, nie mamy💔💚

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Nie pozwólmy palić czy wycinać drzew! Tragedia w Amazonii ale u nas nie lepiej! Pod topór Lasów Państwowych idą bezcenne, ponadstuletnie drzewa (bezcenne bo coraz rzadziej spotykane ale swoją CENĘ oczywiście mają!). Wycinane są bezmyślnie całe aleje drzew przydrożnych, żeby kierowcy mogli pędzić bez ograniczeń. Znikają bezcenne drzewa w parkach i na osiedlach, bo komuś przeszkadzają albo potrzebny nowy parking. Giną drzewa w miastach z powodu niedoboru wody i zanieczyszczeń. Nowe nasadzenia nie mają najmniejszych szans przetrwać, bo ich nierozwinięty system korzeniowy nie sięga wód gruntowych, które w ostatnim czasie opadły w Polsce o kilka (!) metrów! Wystarczy przejechać przez centrum Warszawy. Wszystko usycha😢. Wycina się w pień ostatnie fragmenty naturalnych lasów! Znika Puszcza Karpacka, Puszcza Bukowa, Puszcza Białowieska, Mazury, Bieszczady, lasy tatrzańskie. Wszystko pod topór, wszystko na sprzedaż. I co dalej!? Zima w coraz większym smogu będzie koszmarem, a kolejne lata bez Tajgi i Amazonii które chroniły nas przed zmianami klimatycznymi? Dlatego ratujmy to, co jeszcze nam zostało. Jako obywatele mamy prawo do czystego powietrza i do czystej wody (naukowcy alarmują, że niedługo może u nas brakować wody pitnej)! Nie pozwólmy grupce ludzi podejmować decyzji szkodliwych dla całego narodu. Protestujmy, pozywajmy, brońmy, alarmujmy – dzięki Bogu są media społecznościowe… Ps. Grafika ilustrująca post jest autorstwa ilustratorki i graficzki @kateebag Piękna i mądra! Dziękuję!

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)