Ostre wystąpienie Winnickiego ws. 447! Poseł Konfederacji domaga się uchwały zobowiązującej rząd [VIDEO]

Robert Winnicki na mównicy w Sejmie. Foto: Twiiter
Robert Winnicki na mównicy w Sejmie. Foto: Twiiter

Robert Winnicki od dłuższego czasu zaangażowany jest w walkę z amerykańską ustawą 447, na mocy której środowiska żydowskie chcą przejąć mienie bezspadkowe znajdujące się w Polsce. Dziś poszedł on w ślady innego polityka Konfederacji, Jacka Wilka, i również zaapelował w tej sprawie.

Pani Marszałek, Wysoka Izbo, zwracam się z wnioskiem formalnym również o przerwę i prośbę do Prezydium Sejmu o przygotowanie projektu uchwały. Krótkiego projektu, który wezwie rząd do tego, żeby jednoznacznie wobec władz amerykańskich, które zjawią się tutaj w Polsce w najbliższych dniach, zadeklarował, że Polska nie będzie, nie będzie płacić żadnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich – grzmiał z mównicy Robert Winnicki.

Polityk Konfederacji poświęcił temu tematowi również jeden ze swoich najnowszych wpisów na Twitterze. – Apelujemy by Sejm przed 1.09 przyjął uchwałę zobowiązującą rząd do jasnego stanowiska wobec władz USA ws. roszczeń – napisał Winnicki.

Przypomnijmy, że na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przyleci do Polski wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. Początkowo wizytę miał złożyć Donald Trump, jednakże zdecydował on o jej odwołaniu w związku z huraganem Dorian, który zagraża m.in. Florydzie.