Koniec świata? W NASA nie mają wątpliwości. „Asteroida uderzy na pewno”. Elon Musk:”nie istnieje technologia, która może to powstrzymać” [NOC]

Asteroida - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube
Asteroida - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube

NASA ostrzega, że asteroida uderzy w Ziemię. Dotychczas mieliśmy sporo szczęścia ale naukowcy są pewni, że niebezpieczeństwo jest realne i to tylko kwestia czasu, kiedy dojdzie do katastrofy. Co gorsza, nawet wizjoner i miliarder Elon Musk uważa, że „nie istnieje technologia, która może to powstrzymać”

Damica Remy, rzewodnicząca grupy kosmicznej B612 z NASA, powiedziała, że „jest w 100 proc. pewne, że zostaniemy trafieni, ale nie jest w 100 proc. pewne kiedy”.

Grupa B612 została założona w 2002 roku – pracujący w niej naukowcy mają tylko jedno zadanie. Muszą znaleźć sposób na na ochronę Ziemi przed potencjalnie niebezpiecznymi asteroidami.

Samo istnienie takiej specjalnej grupy już pokazuje jak poważne jest rzeczone niebezpieczeństwo.

Możliwości uderzenia w ziemię asteroidy nie bagatelizują też bogaci wynalazcy. Najsłynniejszy wizjoner i miliarder na świecie ani trochę nie uspokoił ludzi śledzących jego media społecznościowe.

Zdaniem bogacza nie istnieje obecnie technologia, która byłaby w stanie zapobiec takiej kolizji.

95 procent asteroid, które potencjalnie mogą uderzyć w ziemię nie stanowi zagrożenia dla życia całej ludzkości. Istnieje jednak to 5 procent, którego powinniśmy się obawiać.

Źródło: WP Tech