Nawet Kwaśniewski dostrzega zagrożenie ustawą 447. Ostrzega, że polityka USA wobec Żydów „jest najbardziej proizraelską” od wielu lat

Aleksander Kwaśniewski. Zdjęcie: PAP/Radek Pietruszka
Aleksander Kwaśniewski. Zdjęcie: PAP/Radek Pietruszka

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” były prezydent Aleksander Kwaśniewski został zapytany o żydowskie uroszczenia. Związane są one m.in. z amerykańską ustawą 447. Ostrzega, że sprawa tzw. restytucji mienia pożydowskiego „żyje od wielu lat” i „nie ma wątpliwości”, że będzie pojawiała się w amerykańskiej polityce.

Aleksander Kwaśniewski został zapytany przez „Rzeczpospolitą” o to, czy „kwestia restytucji mienia żydowskiego w Polsce jest zamknięta” jak przekonuje strona rządowa.

Ten temat żyje od wielu lat i nie ma wątpliwości, że będzie pojawiał się w polityce amerykańskiej. Siła lobby żydowskiego jest bardzo silna, również w najbliższym otoczeniu samego Donalda Trumpa – powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Polityka amerykańska wobec Izraela jest najbardziej proizraelską jaką prowadzono w ostatnich wielu latach. Nie mam wątpliwości, że temat restytucji nie jest zamknięty – ostrzegł Kwaśniewski.

Pytanie, jak Amerykanie rozegrają go, żeby nie zaogniać relacji między Polską i Izraelem – zaznaczył.

Źródło: rp.pl