Niemki pokonane! Polskie siatkarki w półfinale Mistrzostw Europy

Radość zawodniczek Polski ze zdobytego punktu podczas ćwierćfinałowego meczu z Niemkami w mistrzostwach Europy siatkarek w łódzkiej Atlas Arenie fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Polskie siatkarki wygrały z reprezentacją Niemiec 3:2 w ćwierćfinale siatkarskich Mistrzostw Europy. W sobotę zagrają o medale z Turcją.

Polki pokonały w środę w hali Arena w Łodzi reprezentację Niemiec 3:2 (22:25, 25:16, 25:19, 17:25, 15:11) w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Mecz miał nierówny przebieg. Polki przegrały nieoczekiwanie pierwszego seta popełniając aż 9 błędów własnych. W drugim obraz gry całkowitej zmianie i nasze siatkarki rozbiły Niemki do 16.

Podobnie jednostronny przebieg miał 3 set wygrany przez naszą reprezentację do 19. W czwartym secie Niemki podjęły walkę. Świetnie spisywała się zwłaszcza ich atakująca Lippmann, której nie potrafiliśmy zatrzymać blokiem. Ostatecznie set przegrywamy wyraźnie do 17.

Decydującym elementem w tie breaku była zagrywka. Polki były zdecydowanie lepsze w tym elemencie. Fantastyczną serią w polu serwisowym popisała się na początku ostatniego seta Magdalena Stysiak. Dwa asy dołożyła także Natalia Mędżyk. Niemki nie wytrzymały ciśnienia i zepsuły aż 3 zagrywki. Decydujący set skończył się wynikiem 15:11.

Polska: Alagierska (6), Kąkolewska (9), Stysiak (22), Wołosz (3), Mędrzyk (16), Smarzek-Godek (21), Stenzel (libero), Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber, Wójcik (2), Zaroślińska-Król, Kowalewska

Niemcy: Hanke (7), Poll (6), Geerties (10), Lippmann (16), Schoelzel (14), Weitzel (4), Pogany (libero), Kästner (1), Drewniok (3), Alsmeier (1), Stigrot (6), Vanjak (1), Gründing (8)

W sobotnim półfinale w Ankarze rywalem naszych siatkarek będzie reprezentacja Turcji. Drugą parę stanowić będzie Serbia i Włochy.