Rekord świata! 73-letnia kobieta urodziła bliźniaki

In vitro Fot. Twitter

Mangayamma Yaramati dokonała czegoś, co do tej pory wydawało się niemożliwe. 73-letnia kobieta z południowych Indii urodziła bliźnięta.

Kobieta jest mężatką od 54 lat i jak dotąd nigdy nie miała dzieci. Niedawno zdecydowała się jednak na zabieg sztucznego zapłodnienia (in vitro), który został zakończony pomyślnie. Dzieci przyszły na świat w czwartek.

– Matka i dzieci mają się dobrze – powiedziała doktor Uma Sankar, lekarz kobiety dla BBC Telugu.

Kobieta podkreśla, że wraz ze swoim 82-letnim mężem zawsze chcieli mieć dzieci. Do tej pory wszystkie próby zajścia przez nią w ciążę kończyły się jednak niepowodzeniem.

– Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi – powiedział mąż Hinduski Sitarama Rajarao. Dodał tym samym, że kobiecie udało się zajść w ciążę po 2 miesiącach od rozpoczęcia „leczenia” stosując in vitro.

Yaramati twierdzi, że do tej pory była piętnowana przez innych mieszkańców swojej wioski. Wszystko ze względu na brak potomstwa, była nawet nazywana „bezdzietną damą”.

Jej mąż następnego dnia po porodzie doznał udaru i obecnie przebywa w szpitalu. Dzieci zaś przyszły na świat przez cesarskie cięcie.

Niektórzy obawiają się o przyszłość dzieci, kto je wychowa, gdy zabraknie rodziców. Nadzieja jednak w tym, że Hinduska pochodzi z długowiecznej rodziny. Wciąż bowiem żyje jej 95-letnia matka.

Źródło: Ouest France