Katastrofalne wieści dla Europy! Zbliża się huragan Gabrielle. „Silny tropikalny sztorm uderzy”

Huragan. Foto: Pixabay
Huragan. Foto: Pixabay

Bardzo możliwe, że za kilka dni tematem numer jeden w Europie – a szczególnie na Wyspach Brytyjskich – stanie się Gabrielle. To tropikalny cyklon, który przyniesie ze sobą silny sztorm na Atlantyku, a także deszcze i wichury.

W Ameryce Północnej wciąż daje o sobie znać Dorian, tymczasem do Europy zbliża się Gabrielle. Jak dotąd, jest ona znacznie słabsza niż huragan, który nawiedził Stany Zjednoczone, aczkolwiek według najbardziej niekorzystnych scenariuszy przewiduje się, że może wiać z prędkością 150 km/h.

W tej chwili Gabrielle pędzi w kierunku północnej Europy. Prawdopodobnie w dniach 11-12 września jako bardzo silny tropikalny sztorm uderzy w północną część Wysp Brytyjskich i Wyspy Owcze. Potencjał Gabrielle rośnie, wywoła niebezpieczną burzę – przestrzegają analitycy z serwisu Severe-weather.eu.

Narodowe Centrum Huraganów w USA oraz brytyjska służba meteorologiczna Met Office również ostrzegają przed zagrożeniami, jakie może przynieść ze sobą Gabrielle. Według nich przekształci się ona w huragan, po czym połączy się z osłabiony Dorianem.

Szczególnie zagrożone są Wyspy Brytyjskie, jednakże synoptycy ostrzegają również mieszkańców innych części Europy, w tym Polski.

W drugiej połowie tygodnia oba cyklony przeniosą w Skandynawii, a związane z nimi fronty atmosferyczne dotrą do Polski, przynosząc obfite deszcze, porywisty wiatr i duże wahania temperatury – prognozuje serwis „Twoja Pogoda”.

Źródło: wp.pl