Bezduszny ZUS! Przez lata płacił horrendalne składki. Po nieszczęśliwym wypadku nie chcą wypłacić mu renty [VIDEO]

Pan Adam. Fot. YouTube : UWAGA! TVN
Pan Adam. Fot. YouTube : UWAGA! TVN

ZUS nie ma litości, Ty jako obywatel masz płacić składki i niczego nie oczekiwać, bo i tak nic Ci nie dadzą. Najlepszym tego przykładem jest Pan Adam, który najpierw stracił w tragicznych okolicznościach rękę, a po kilku latach pozbawiono go renty. Po interwencji telewizji, ZUS pokracznie się tłumaczy. 

O tej skandalicznej sytuacji opowiada program „Uwaga! TVN”. Pan Adam mając 16 lat, przeżył ciężką chorobę. Najpierw zaczęły boleć go palce prawej dłoni, niestety później choroba zaczęła się rozpowszechniać. Stało się najgorsze.

„Zostały przecięte ścięgna, ręka zaczęła się robić czarna. Jeden lekarz powiedział mi, że albo amputacja, albo rozejdzie się to dalej i będzie grozić śmiercią. Dla mnie to był szok” – mówi załamany Pan Adam w programie „Uwaga! TVN”.

Co oczywiste amputowanie prawej ręki, automatycznie zmieniło życie Pana Adama. W programie mężczyzna opowiada, że do tej pory niektóre czynności życia codziennego sprawiają mu spore kłopoty. Mowa tu o tak podstawowych czynnościach, jak posmarowanie chleba czy otworzenia słoika.

„Coś przytrzymać, chleb ukroić, założyć spodnie. Sam nie wiedziałem, że to jest takie skomplikowane” – przyznaje smutno.

Na początku ZUS przyznał panu Adamowi rentę, jednak po trzech latach lekarze, bezlitośnie zmienili decyzję. Nie pomogły trzykrotne starania o odzyskanie świadczenia, zdecydowano, że renta się mężczyźnie nie należy.

Mężczyzna mieszka w małej miejscowości pod Zamościem, mimo, że jest problem by dostać tam pracę dla osób niepełnosprawnych, Pan Adam pracuje jako ochroniarz. Jednak w tej pracy zarabia jedynie 1400 złotych. A ta pensja musi starczyć na opłacenie całego domu. Żona poszkodowanego ostatnio straciła pracę.

„Wydaje mi się, że ci z ZUS-u są jak maszyny. Tylko pieczątka i następny. A przecież powinni brać pod uwagę sytuację życiową, niech pojadą i zobaczą, jak ktoś mieszka i co robi” – mówi w programie „Uwaga! TVN” Pan Adam.

Dziś w Uwadze!

– ZUS jest jak maszyna, oni nie patrzą na człowieka, tylko stawiają pieczątkę i biorą następnego. A przecież powinni brać pod uwagę sytuację życiową, niech pojadą i zobaczą, jak ktoś mieszka i co robi – denerwuje się pan Adam. Mężczyzna jest mechanikiem, ale nie ma prawej ręki. Według ZUS renta mu się nie należy. Sytuację pana Adama mogłaby odmienić proteza, ale ta pozostaje w sferze finansowych marzeń.Włączcie UWAGĘ! dziś o 19:45.

TVN UWAGA! 发布于 2019年9月6日周五

Źródło: Uwaga TVN/ YouTube