III Wojna Światowa wisi na włosku! Iran dostarcza ropę do Syrii. Ostry komentarz amerykanów

Irański tankowiec zatrzymany w Gibraltarze fot. Twitter @ConflictsW
Irański tankowiec zatrzymany w Gibraltarze fot. Twitter @ConflictsW

Nasila się konflikt pomiędzy Iranem i Stanami Zjednoczonymi. John Bolton, doradca Białego Domu ws. bezpieczeństwa narodowego oskarża władze Iranu o finansowanie reżimu prezydenta Baszara el-Asada. Na dowód publikuje zdjęcia w mediach społecznościowych.

Z fotografii opublikowanych przez Boltona wynika, że w odległości około 3 km od syryjskiego portu znajduje się statek Adrian Darya-1 pływający pod flagą Iranu. Zdaniem amerykańskich ekspertów na jego pokładzie znajdują się tysiące litrów ropy naftowej, która potrzebna jest prezydentowi el-Asadowi.

Już wcześniej USA żądały zatrzymania statku pod pretekstem powiązania go z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej, czyli organizacji, którą Biały Dom uznaje za organizację terrorystyczną.

Nie wiadomo, czy rozładował swój ładunek. – Ktokolwiek mówił, że Adrian Darya-1 nie zmierza do Syrii, przeczy faktom – napisał na Twitterze John Bolton.

Możemy rozmawiać, ale Iran nie uzyska żadnego złagodzenia sankcji, dopóki nie przestanie kłamać i siać terroru! – dodał.

Źródło: Twitter.com/AmbJohnBolton / NCzas.com