Na krawędzi KOŃCA ŚWIATA. Za kilka dni w ziemię uderzy gigantyczna asteroida i zniszczy wszystko [VIDEO]

Asteroida - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube/Real Thing TV
Asteroida - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube/Real Thing TV

14 września w Ziemię może uderzyć gigantyczna asteroida (467317) 2000 QW7. Ten potężny kamień mający ponad 2 km średnicy pędzi z prędkością 20 tys. km/h. NASA ostrzega, że zagrożenie dla naszej planety z powodu kosmicznej skały jest coraz większe.

(467317) 2000 QW7 to naprawdę solidny kosmiczny głaz. Gigantyczna asteroida – mająca według wstępnych ustaleń od 950 do nawet 2,1 tys. metrów średnicy przemierza kosmos z prędkością 20 tys. km/h.

Dla porównania, asteroida mająca około 100 metrów średnicy może dokonać zniszczeń na obszarze kilkuset kilometrów kwadratowych.

Uderzenie rozpędzonej skały w Ziemię oznaczałoby nie tylko kolosalne zniszczenia na obszarze porównywalnym z powierzchnią całej Europy, ale też zmiany klimatyczne odczuwalne na całej planecie.

14 września asteroida będzie przelatywała bardzo blisko naszej planety. O ile NASA uspokaja, że meteoryt raczej nie uderzy w planetę, nie można mieć stuprocentowej pewności.

Ponadto gigantyczna asteroida wkrótce ponownie pojawi się koło naszej planety. Kolejny przelot (467317) 2000 QW7 – o ile teraz nie uderzy w Ziemię – będzie miał miejsce na jesieni 2038 roku.

Źródło: nowosci.com.pl/youtube.com