Wpadka Benjamina Netanjahu. Stwierdził, że spotkał się z … Borysem Jelcynem [VIDEO]

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu fot. PAP/EPA WILL OLIVER
Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu fot. PAP/EPA WILL OLIVER

Premier Netanjahu odbył ostatnio nieoczekiwaną wizytę w Wielkiej Brytanii. Spotkał się między innymi z premierem Borisem Johnsonem. Obserwatorzy twierdzili, że cel wizyty był zupełnie inny. Wpadka, którą zaliczył premier Izraela zdaje się to potwierdzać.

Benjamin Netanjahu zaliczył wpadkę w trakcie transmisji na żywo z obrad izraelskiego rządu. Pomylił urzędującego premiera Wielkiej Brytanii z nieżyjącym prezydentem Rosji, Borysem Jelcynem.

Netanjahu zdawał relację ze spotkania ze swoim brytyjskim odpowiednikiem do jakiego doszło w ostatni czwartek przed obecnymi na posiedzeniu dziennikarzami.

Wróciłem z bardzo krótkiej wizyty w Londynie gdzie spotkałem się z premierem Borysem Jelcynem – oświadczył przed kamerami.

Kilka głosów z sali natychmiast wskazało, że miał na myśli zapewne Borisa Johnsona.

Boris Johnson – poprawił się Netanjahu i dodał z uśmiechem, że sprawdzał czy wszyscy obecni zachowują uwagę.

Biuro prasowe Netanjahu opublikowało później oficjalne wideo, na którym wyedytowano gafę izraelskiego premiera. W sieci oczywiście nic nie ginie.

W trakcie wizyty w Londynie Netanjahu, oraz towarzyszący mu dowodzący siłami powietrznymi Izraela, generał Amikam Norkin, i szef operacji wojskowych izraelskiej armii, generał Aharon Haliva, spotkał się z amerykańskim sekretarzem obrony, Markiem Esperem. To właśnie to drugie spotkanie było według wielu komentatorów powodem nagłej wizyty premiera Izraela na Wyspach Brytyjskich ze względu na zapowiedziane przez Iran kroki w zakresie wzbogacania uranu.

Netanjahu liczył także na rozmowę z wiceprezydentem USA Mike`iem Pence`em, który był wówczas w Londynie, ale ten nie znalazł dla niego czasu.

Źródło: Sky News/nczas