To zdjęcie rozdziera serca! Koala chroni swoje dziecko przed pożarem. Wokół szalały płomienie [FOTO]

Koala chroni dziecko przed pożarem fot. Jimboomba Police
Koala chroni dziecko przed pożarem fot. Jimboomba Police

Ta fotografia po prostu chwyta za serce. Tysiące internautów nie ukrywa wzruszenia ze zdjęcia, które zostało opublikowane przez policję Jimboomba, w australijskim stanie Queensland. Widać na nim koalę, która chroni swoje dziecko przed pożarem.

Miś siedzący na upadłym konarze drzewa wziął pomiędzy łapy i praktycznie całym ciałem zasłonił młode przed wszechobecnymi płomieniami. Na jego ciele widać doskonale ślady dymu, a nawet przypalone futro.

Jak twierdzą funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu, zagrożenie było ogromne, a reakcja matki w zasadzie uratowała życie dziecka.

Mama miała przypalone futro i uszy, ale wygląda na to, że dziecko było dobre chronione – powiedział funkcjonariusz Darren Ward.

Zwierzęta zostały zabrane do policyjnego radiowozu, gdzie natychmiast udzielono im pomocy. Policjanci starali się, w miarę możliwości, uspokoić zwierzęta. Jak informują, udało im się to dosyć szybko, ponieważ te wyczuły, że jest to ich ostatnia deska ratunku przed śmiercią w pożarze.

Obecnie koala znajdują się w rękach wolontariuszy z organizacji Wildcare. Przebywają pod stałą obserwacją, a ich stan określany jest jako dobry.

Źródło: Jimboomba Police / NCzas.com