Co kardynał Kazimierz Nycz robił w MOSKWIE? „Spotkał się z osobą nr 2 w rosyjskim prawosławiu”

Kardynał Kazimierz Nycz / Fot. PAP
Kardynał Kazimierz Nycz / Fot. PAP

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się metropolitą wołokołamskim Hilarionem. Metropolita warszawski przebywa z kilkudniową wizytą w Moskwie – poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Sekretarz arcybiskupa warszawskiego ks. Matteo Campagnaro poinformował, że rozmowa odbyła się w bardzo życzliwej atmosferze i dotyczyła spraw duszpasterskich, katechetycznych i ewangelizacyjnych oraz zadań, jakie stają przed oboma Kościołami w świetle wyzwań obecnych czasów. W spotkaniu tym uczestniczył także nuncjusz apostolski w Rosji abp Celestino Migliore.

Metropolita Hilarion pełni wiele ważnych funkcji w rosyjskim Kościele Prawosławnym, m.in. reprezentuje Cerkiew moskiewską na różnych spotkaniach i rozmowach wewnątrzprawosławnych i międzychrześcijańskich, a także przewodniczy delegacji w Międzynarodowej Komisji ds. Dialogu Teologicznego Katolicko-Prawosławnego i w kontaktach z Watykanem.

Hilarion jest przewodniczącym Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego, nazywany bywa osobą nr 2 rosyjskiego prawosławia po patriarsze.

Źródło: PAP