Hit internetu! Żebraczki pobiły się w Rzymie na Placu Św. Piotra. „Staruszki” cudownie „ozdrowiały” [VIDEO]

fot. screen

Dwie żebraczki na placu św. Piotra w Watykanie pokłóciły się o pieniądze ofiarowane przez jedną z turystek. Nagle sprzeczka przerodziła się w regularną bijatykę i musiała interweniować watykańska żandarmeria.

Do kuriozalnej sytuacji na obleganym przez ludzi placu św. Piotra w Watykanie doszło 11 września. Cała zajście zostało nagrane i umieszczone w sieci.

Dwie żebrzące, fałszywe, garbate staruszki starały się o jałmużnę. Pokłóciły się po tym, gdy turystka ofiarowała pieniądze jednej z kobiet. Kłótnia w pewnym momencie przerodziła się regularną bójkę. W trakcie okładania się kijami obu „żebraczkom” spod ubrań wypadły sztuczne garby.

„Cud! Cud! Cud! Garbaci  żebracy przy pomocy kija odzyskują postawę i wigor! I jaka siła!!! „- skomentowano w Internecie.

Bójka została przerwana przez funkcjonariuszy Korpusu Żandarmerii Państwa Watykan, którzy wyprosili żebraczki z placu świętego Piotra.

Fałszywi żebracy to obecnie jeden z większych problemów w Rzymie. Powszechnie spotyka się ich na ulicach. Udając schorowane osoby liczą na pomoc turystów, odbierając możliwość korzystania z dobroczynności faktycznie potrzebującym. Coraz częściej pojawiają się też w Watykanie, w tym na placu przed bazyliką św. Piotra.