Już w tę sobotę rusza akcja „Polska pod Krzyżem”. Inicjatywa to odpowiedź na narastające ataki na katolików

Biblia i Różaniec Źródło: Pixabay
Biblia i Różaniec Źródło: Pixabay

W wielu polskich miastach katoliccy wierni połączą się w modlitwie w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”. Akcja jest odpowiedzią na narastające ataki na katolików. Główne „obchody” odbędą się na lotnisku Kruszyn koło Włocławka.

– Czas, abyśmy wszyscy stanęli razem na nowo, razem z narodem, abyśmy się wpatrzyli i wsłuchali w Chrystusa. Niech to święto, 14. dzień września, pomimo różnorakiego zgiełku, arogancji i drwin z Bożej sprawy, dla Ciebie, dla mnie i dla nas wszystkich, niech będzie momentem adoracji Krzyża, uwielbienia Chrystusa, który na Krzyżu oddał życie za ciebie i za mnie. W ten sposób wszedł do chwały jako Zmartwychwstały i zwycięski. Niech się Polska obudzi u stóp Krzyża, niech się odnajdzie przy Maryi, niech się zakocha na nowo w Chrystusie i niech nowej mocy nabierze – powiedział x. abp Andrzej Dzięga.

Podczas wspólnej modlitwy katoliccy wierni będą przepraszać Boga za wszelkie akty profanacji. W ramach akcji przewidywana jest m.in. modlitwa różańcowa, Droga Krzyżowa i Msza Święta.

Akcję organizuje diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta. Miejsce głównych uroczystości zostało wybrane ze względu na to, że 7 czerwca 1991 roku na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem Mszę św. Sprawował święty Jan Paweł II.

Źródło: Radio Maryja