Zdyskwalifikowali pływaczkę, bo jej kostium odsłonił zbyt dużo! Medal w końcu przywrócili, bo jest Metyską i ma inną morfologię ciała [FOTO]

Zawody pływackie Fot. Twitter

Na szkolnych zawodach pływackich w Anchorage na Alasce doszło do niezłej awantury wokół kostiumu jednej z zawodniczek, który w czasie rywalizacji odsłonił… zbyt dużo ciała. Sędziowie zwycięską zawodniczkę postanowili zdyskwalifikować.

Trener innej drużyny licealnej publicznie zakwestionował decyzję sędziów, twierdząc, że dziewczynę zdyskwalifikowano ze względu ba budowę jej ciała, a ta ma związek z tym, że jest Metyską.

Przeprowadzono niemal śledztwo. Kostium okazał się standardowy i był kupiony przez szkołę razem z innymi strojami dla całej drużyny. 17-letnia Breckynn Willis jest Metyską i trenując pływanie ma bardziej rozbudowane biodra i klatkę piersiową, niż jej rówieśniczki. Dlatego też, standardowy kostium mógł w jej przypadku odsłaniać trochę więcej ciała.

W polemice sędziów i trenerek pojawiły się tymczasem nawet wątki rasistowskie. W końcu władze oświatowe Anchorage postanowiły położyć kres polemice i dyskwalifikację cofnąć. Willis otrzyma złoty medal, a jej karanie uznano za „zbyt ciężkie i niepotrzebne”.

Źródło: Ouest France