MegaSKANDAL w Polsat News. Wyliczono cztery ogólnopolskie komitety. Po 3 jest 5, a Konfederacja nie istnieje [VIDEO]

Prowadzący pomija Konfederację wśród wylosowanych numerów/fot. Twitter @eLGBeG
Prowadzący pomija Konfederację wśród wylosowanych numerów/fot. Twitter @eLGBeG

Cały czas trwa zmowa milczenia dużych mediów na temat Konfederacji, która jest jednym z pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. W programie w Polsat News poinformowano o czterech komitetach według kolejności wylosowanych list, pomijając listę nr cztery.

Niektórzy mówią, że „Polsat” jest lepszy od większości mediów, bo zdarza mu się czasem wspomnieć o Konfederacji. Jednak cieszenie się z pojedynczych oznak, gdy normą powinna być po prostu uczciwa rzetelność, powoduje właśnie takie kwiatki.

Prowadzący program powiedział o tym, które ugrupowania startują z list od pierwszej do piątej. Pominął zupełnie numer czwarty, z którego startuje Konfederacja.

Jedynkę wylosował PSL, dwójkę PiS, trójkę Lewica, a piątkę Koalicja Obywatelska – powiedział prowadzący program w Polsat News.

Popełnił też przejęzyczenie, które brzmi jednak niezwykle prawdziwie w kontekście skandalu z „jasnowidzem PiS” Leszkiem Piechotą. Na swoich materiałach wyborczych już wcześniej umieścił numer listy 2, na którym „przypadkiem” będzie startować PiS.

PKW wystosowała numery… wylosowała numery list wyborczych dla największych partii i ugrupowań – dodał prowadzący program.

Źródła: twitter.com/nczas.com