Szaleństwo europejskich ministrów! Chcą zablokowania wszystkich kryptowalut i stworzenia własnej. „Dla dobra obywatela…”

Bitcoin zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
Bitcoin zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

To nie żart! Europejscy ministrowie finansów, ustami Bruno le Mera z Francji, wzywają do natychmiastowych zmian w prawie dotyczących kryptowalut. Jak można się było spodziewać, politycy najchętniej całkowicie zakazaliby ich używania.

Jak informują dziennikarze agencji Reuters, minister finansów Francji przedstawił pomysł, aby wprowadzić ogólnoeuropejskie przepisy, które ograniczyłyby obsługę kryptowalut poza jedną, a mianowicie nowym unijnym tworem.

Propozycja padła podczas spotkania w Helsinkach, gdzie debatowano na temat obecności kryptowalut na europejskich rynkach, a w szczególności Libry, czyli nowej cyfrowej waluty stworzonej przez Facebooka. Zdaniem ministrów finansów i innych polityków biorących udział w spotkaniu, kryptowaluty mogą powodować poważne problemy systemu finansowego oraz suwerenności krajów.

Przypomnijmy, Facebook ogłosił oficjalne testy swojej własnej, globalnej waluty cyfrowej o nazwie Libra. Według wstępnych wyliczeń może ona dotrzeć do aż 1.7 miliarda ludzi.

Sprzeciw wobec Libry wyraziły już władze w Stanach Zjednoczonych oraz Rosji. Najprawdopodobniej swoje negatywne zdanie w najbliższych dniach wyrażą także Francja i Niemcy.

Do porównania, kilka tygodni temu rząd w Pekinie ogłosił stworzenie własnej cyfrowej waluty, która ma zastąpić gotówkę. Zdaniem tamtejszych ekspertów, taki zabieg pozwoli juanowi w rozpowszechnieniu się na świecie.

Źródło: Reuters / NCzas.com