Szokujący wypadek na poligonie! Renifer wysłał do szpitala dwunastu żołnierzy [VIDEO]

transporter fiński na poligonie w Laponii Fot. Twitter
REKLAMA

Na teren poligonu wojskowego w Laponii wszedł renifer. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że jego wędrówka spowodowała zderzenie się dwóch fińskich transporterów opancerzonych.

W efekcie zderzenia wozów, które chciały renifera ominąć, żołnierzy trzeba było hospitalizować. W kolizji brały udział znane także w Polsce transportery Patria (Pasi).

REKLAMA

W jadącej kolumnie kierowca opancerzonego wozu widząc przed sobą renifera gwałtownie hamował i został uderzony przez jadący za nim pojazd. We wnętrzu obydwu pojazdów znajdowało się 28 żołnierzy. Dwunastu z nich trafiło do szpitala. Pięciu zatrzymano na dłuższą obserwację.

Latem w Laponii żyje około 340 000 reniferów. Są groźne dla zwykłych samochodów, bo niezbyt się ich boją i nie ustępują z drogi. Według fińskiej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na początku zimy, kiedy dni stają najkrótsze, dziennie dochodzi do kolizji nawet z udziałem 20 reniferów.

REKLAMA