Janusz Korwin-Mikke zatrzymany na lotnisku w Anglii! „Nawet w ZSRS i III Rzeszy nie blokowano politykom wjazdu z tego powodu”

Janusz Korwin-Mikke. / foto: Instagram
Janusz Korwin-Mikke. / foto: Instagram

Prezes partii KORWiN i lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke został zatrzymany na lotnisku w Londynie. Był wypytywany o poglądy polityczne oraz o Konfederację przez służby chroniące lotnisko. Polityk przypomniał w tej sytuacji, że nawet w totalitarnych państwach nie wypytywano zagranicznych polityków o poglądy.

Na lotnisku w Londynie zostałem poddany nie tylko b. dokładnej rewizji (nie osobistej, tylko bagażu – jednak liczyli mi nawet tabletki lekarstw!!) ale – przede wszystkim przepytano mnie z poglądów politycznych!! Musiałem – dokładnie wyjaśniać, czy w/g mnie w państwie powinien istnieć parlament, i jaki powinien mieć zakres władzy – napisał na Facebooku Janusz Korwin-Mikke, lider Konfederacji.

Wypytywali mnie o KONFEDERACJĘ – i nazwiska liderów KONFEDERACJI. Czym prędzej wyjaśniłem, że jestem prezesem partii KORWiN – dodał Korwin-Mikke.

Co było powodem skandalicznej sytuacji? Możliwe, że… Żydzi.

Mam podejrzenie: przy wejściu do samolotu w pierwszych rzędach siedziało ok. 10 żydów-ortodoksów – i wyraźnie mnie rozpoznali. Może donieśli na lotnisku, że jestem „niebezpiecznym ekstremistą”? W każdym razie przez pół godziny czterech facetów przeglądało mój skromny bagaż – a trzech tajniaków mnie przesłuchiwało – wyjaśnił.

Co się porobiło w tej Anglii! Nawet w Związku Sowieckim i III Rzeszy nie blokowano politykom z innych krajów wjazdu z powodu poglądów politycznych – podsumował Janusz Korwin-Mikke, lider Konfederacji.